15
new stories - click to show

Jindřich Heisler

Related to

Toyen vystupovala radikálně proti fašismu i genderovým normám prvorepublikové společnosti

4.August » A2larm
V pražské Národní galerii probíhá velká výstava Toyen: Snící rebelka. S kunsthistoričkou Barborou Bartůňkovou jsme mluvili o antifašismu, levicových postojích i genderové identitě této slavné avantgardní umělkyně.

Toyen: Sbohem! Já jsem malíř smutnej!

25.July » Novinky.cz
Měla klasický oválný obličej, ze kterého zářily jasné, třpytivé oči... „Nikdy na ni nemohu vzpomenout, aniž bych byl hluboce dojat. Toyen, s očima podobajícíma se světelným pláním...,“ napsal o ní francouzský básník André Breton.

Výstava Toyen: Snící rebelka v Národní galerii vám učaruje

16.June » Kulturio.cz
Fotoreport a report z retrospektivní výstavy česko-francouzské malířky Toyen v Národní galerii v Praze. The post Výstava Toyen: Snící rebelka v Národní galerii vám učaruje appeared first on Kulturio.cz .

NGP On Air | Toyen: Snící rebelka: Tak daleko, tak staré

10.June » Informuji.cz
NGP On Air | Toyen: Snící rebelka: Tak daleko, tak staré Surrealismus... | LIVE stream - (2021-07-22 18:00:00 - 2021-07-22 00:00:00)

Po špičkách kolem Toyen

2.June » Artalk.cz
Toyen: Snící rebelka je bezpochyby českým výstavním highlightem sezóny, který v následujícím roce představí tohoto umělce i za hranicemi našeho státu. Národní galerie Praha (NGP) výstavu, na níž se v recenzi zaměřil Martin Vaněk, připravila ve spo...

NGP On Air | Výstavy: Jindřich Toman: Toyen - Momenty odvahy

26.May » Informuji.cz
Online přednáška Jindřicha Tomana k výstavě Toyen: Snící rebelka v... | LIVE stream - (2021-06-10 18:00:00 - 2021-06-10 00:00:00)

Ani žena, ani muž, přesto se Toyen stala múzou Devětsilu. Jaká tajemství provázejí její život?

22.May » Lidovky.cz
Její osobnost a dílo budí stále pozornost, uznání i zvědavost zvláštní vrstevnatostí. Poetické či surrealistické obrazy Toyen nás vtahují do snových světů hluboké duše. Čímsi nás oslovují, ale také lákají poznávat tušené příběhy a zasuté zneklidňu...

RECENZE Jako by za sebou zametala stopy. Beletristické zpracování života nejslavnější české malířky Toyen

21.May » KrajskeListy.cz
To je on! – Tři slova, ze kterých možná vzniklo umělecké jméno surrealistické malířky Toyen. Jméno stejně záhadné, jako byla sama. Jako by za sebou stále zametala stopy. Svá svědectví tak o ní podali jiní. Malíř Jindřich Štyrský, se kterým vytvoři...

Toyen v 80 minutách. Euforická nálada na výstavě obměkčuje i ostrahu

13.May » Bleskově.cz
Vstupenka časově omezená na 80 minut tak tak stačí k prohlídce obrazů. Nejlepší je nechat se jimi pohltit a kontext si dohledat později.

Z dělnice vyrostla ve svobodomyslnou malířku. Výstava Toyen už čeká na diváky

13.April » Aktuálně.cz
Tu poslední před 20 lety vidělo skoro 67 tisíc lidí. Novou přehlídku už Národní galerie nainstalovala ve Valdštejnské jízdárně.

Národní galerie Praha připravila výstavu české malířky Toyen

11.April » Literární noviny
Národní galerie Praha hostí dílo jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň 20. století – Toyen. Výstava vyzvedne kromě důležitých etap tvorby umělkyně (od prvních krajin, přes artificialismus – hnutí, které založila v Paříži společně se Štyrským, –...

Jindřich Heisler – neznámý přítel malířky Toyen

26.February » ČRo Leonardo Plus
Byl řadu let nejbližším druhem Toyen. Proslulá malířka ho během války dokonce ukrývala ve vlastní koupelně, aby jako Žid nemusel nastoupit do transportu. Společně pak v roce 1947 emigrovali do Paříže. Přesto básníka, fotografa, výtvarníka a filmař...
Dalibor Špok - Psycholog
Meda Mládková - Sběratelka umění
Josef Somr - Český herec
Petr Havlíček - Výživový poradce

Tato informační stránka o Jindřich Heisler zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jindřich Heisler" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes