15
new stories - click to show

Joseph Heller

Related to

Viliam Buchert: Koupíte vajíčko za 7, prodáte za 3 a vyděláte 6? Aneb vládní balíček jako Hlava XXII

18.May » Reflex.cz
Americký spisovatel Joseph Heller ve svém slavném románu Hlava XXII účtuje pomocí absurdních situací s nesmyslností války. Například Milo Minderbinder, jedna z hlavních postav díla, je skvělý obchodník (z jiného pohledu skvělý podvodník), který doká…

Oslava chuti k životu, schopnosti přežít a nenechat se zmanipulovat žádným systémem. O tom je podle Vasila Fridricha román Hlav

6.May » ČRo 3 Vltava
Jeden z nejvýznamnějších protiválečných románů 20. století s názvem Hlava XXII otevíráme aktuálně ve vltavské Četbě na pokračování. Autor by se letos dožil sta let.

Joseph Heller: Hlava XXII. Významný román kritizující nesmyslnost války černým humorem i absurditou

1.May » ČRo 3 Vltava
Četba na pokračování z díla amerického spisovatele, který strávil v roce 1944 několik měsíců na italské frontě jako bombometčík a své zážitky později přetavil do románu.

Hlava XXII se rozkládá u Lipnice nad Sázavou. Socha má tvář Jaroslava Haška

29.April » ČRo Region
Sochař Radomír Dvořák vytesal v žulových lomech v okolí Lipnice nad Sázavou na Vysočině triptych nazvaný Památník národního odposlechu.

Joseph Heller: Hlava XXII

26.April » ČRo 3 Vltava
Četba na pokračování z románu amerického spisovatele. Z překladu Miroslava Jindry připravil Martin Velíšek. Účinkuje Vasil Fridrich. Režie Vlado Rusko. Natočeno roku 2023.

Joseph Heller: Hlava XXII. Významný román kritizující nesmyslnost války černým humorem i absurditou

26.April » ČRo
Americký prozaik Joseph Heller (1. 5. 1923 – 12. 12. 1999) strávil v roce 1944 několik měsíců na italské frontě, kde odlétal asi 60 letů jako bombometčík na americkém bombardéru B-25. Některé zážitky ze služby v letectvu později přetavil do svého pr…

Novinky z Českého rozhlasu

22.April » ČRo 2 - Praha
Dvojka vás v pořadu Expedice zavede do světa soudního lékařství a patologie. Četba na pokračování: kniha Josepha Hellera Hlava XXII. Vltava nabídne pořad Mladí ladí jazz.

Naše justice a Hlava XXII

18.December » D-FENS Weblog
Minulý týden jsem se tu rozplýval nadšením, že spravedlnosti bude učiněno zadost a že své peníze, které ze mě vylákalo město Varnsdorf nezákonně, dostanu zpět. Ještě před vydáním článku mi ale přišla z města Varnsdorf odpověď, ve které mi správní od…

Neřešitelný problém. Na příspěvek na bydlení nedosáhnete, pokud na bydlení neplatíte

13.November » Lidovky.cz
Je to jako z románu Josepha Hellera Hlava XXII. Lidé, kteří nemají ani korunu na výdaje na bydlení, nemohou od státu dostat příspěvek na bydlení.

Kundera, Heller a teď Kurkov. Francouzskou cenu získal Ukrajinec píšící rusky

9.November » Bleskově.cz
Kvůli ruské invazi přerušil práci na detektivních románech o Kyjevě v roce 1919. Nedokážu psát fikci, když vidím realitu, říká Andrej Kurkov.

Hlava 22. Hellerův vynikající román o nesmyslnosti válek, tuposti i stupiditě vedoucích

1.September » Citarny.cz
Hlava XXII se nepodobá žádné knize, kterou jste četli. Má svůj styl, svou logiku, svůj výjimečný charakter a rukopis. Neustále balancuje mezi komikou a hororem. Je výstředně zábavná a působivá.

Pocta těm, co nehajlují

5.June » D-FENS Weblog
Podívejte se na tu fotku. Všichni hajlují, div si nevytrhnou pazouru z kloubu. Bude-li se na obrázek koukat nějaký autista, určitě zjistí, že počet hlav neštymuje s počtem zdvižených pravic. Je to tím, že někteří lidé stojí alibisticky tak, jako by …

Tato informační stránka o Joseph Heller zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Joseph Heller" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes