15
new stories - click to show

Petr Janyška Český diplomat

Related to

Zvrat v polském tabu? Ohlášených případů zneužívání v církvi skokově přibylo

Dle čerstvě zveřejněných statistik ohlásili polští katolíci za poslední tři roky podobný počet případů sexuálního zneužívaní dětí a mladistvých duchovními jako za předchozích osmadvacet let dohromady.

Petr Janyška: Bruselská čtvrť Molenbeek: kdysi židovská, dnes muslimská

Reportáž ze čtvrti, odkud se rekrutovala většina těch, kdo měli prsty v atentátech. Dnes klidná čtvrť.

P. Janyška: Polsko justici nereformovalo, ale překopalo s cílem podřídit ji vládě

15.July » Rádio Proglas
Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl o tom, že disciplinární režim polských soudců je v rozporu s právem Evropské unie, protože existují pochybnosti o nezávislosti a nestrannosti polské disciplinární komory, která vede se soudci kárná řízení. Vč...

„Dokud se k fascinaci Orbánem jasně nevyjádří, nelze ji volit.“ Diplomat si rýpl do koalice SPOLU

Bývalý diplomat a publicista Petr Janyška na svém Twitteru zveřejnil komentář s apelem, aby koalice Spolu jasně vysvětlila svoji pozici k maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi. Dokud tak neučiní, nelze ji podle Janyška volit.

Petr Janyška: Francie uvažuje o povinném očkování zdravotního personálu proti covidu

V Praze je jeden malý, útulný domov pro seniory. Rok se jim tam díky přísným zákazům návštěv, testování návštěvníků i očkování personálu nedostala nákaza covidu.

Tusk se vrací z Evropy, aby do ní opět nasměroval po šesti letech Kaczyńského vlády Polsko

6.July » Deník N
Komentář Petra Janyšky: Během uplynulého víkendu se v Polsku začala psát nová kapitola boje mezi opozicí a vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS). Do domácí politiky se z Bruselu náhle a s plným nasazením vrátil Donald Tusk, v minulosti oblíben...

Petr Janyška: Padlo jedno tabu v EU: když se vám to nelíbí, proč neodejdete?

V Bruselu na jednání premiérů EU zaznělo, co tam za existenci Unie snad dosud nikdo neslyšel: „Buď ten zákon stáhnou, nebo ať opustí EU“.

Zvrat v polském tabu? Ohlášených případů zneužívání v církvi skokově přibylo

Dle čerstvě zveřejněných statistik ohlásili polští katolíci za poslední tři roky podobný počet případů sexuálního zneužívaní dětí a mladistvých duchovními jako za předchozích osmadvacet let dohromady.

Petr Janyška: Dnešní Polsko nemá kromě Orbána spojence

Před deseti lety pojala německá vláda kulaté výročí podepsání Ppolsko-německé smlouvy o dobrém sousedství tak, že do Varšavy přijela kancléřka s celou vládou.

Petr Janyška: Uklidní polská vláda spor s Prahou o uhlí, nebo ho nechá doutnat?

Na některých restauracích v polské Bogatyni visí cedule: Čechy neobsluhujeme. Co se stalo? Poláci mají Čechy obecně rádi – české pivo, hospody, filmy jsou tam populární.

Petr Janyška: Církev všemocná: může se u nás stát totéž co v Polsku?

Nový filmový dokument Víta Klusáka a Filipa Remundy ukazuje, jak temnou roli hraje katolická církev v životě polské společnosti. Nutí k zamyšlení, v jaké míře může hrozit podobný scénář i u nás.

Uctěme památku Jiřiny Šiklové, ratifikujme po pěti letech už konečně istanbulskou úmluvu proti násilí na ženách

6.June » Deník N
Glosa Petra Janyšky: Koncem minulého týdne se přátelé a blízcí rozloučili s Jiřinou Šiklovou, bývalou disidentkou, socioložkou, ženou, která v životě pomohla mnoha lidem. Řada osobních vzpomínek a nekrologů, jež se objevily v médiích, nejlépe doka...
Pierre Lévy - Velvyslanec Francie v ČR

Tato informační stránka o Petr Janyška zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Janyška" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes