Gaby Khazalová

Vztahuje se k

Fotogalerie: Brněnští aktivisté křtili zrušený přechod

1.června » Deník Referendum
Brno má svůj další zrušený přechod. Podle magistrátu zpomaloval dopravu na ulici Koliště. Křest takzvaného Mrázkova třífázového přechodu zdokumentoval Peter Tkáč.

Gaby Khazalová: Ghetto pod křídly státu

29.března » Deník Referendum
Ministryně hnutí ANO musely někde ztratit léta chystaný návrh zákona o sociálním bydlení. Jejich nová verze pracuje s konceptem diskriminace a státem spravované chudoby. Inspiraci našly za Vsetínem, v kontejnerovém ghettu Jiřího Čunka.

Rozhovor s Petrem Pospíchalem: Proč nejde ředitel Weis dělat něco, nač stačí?

27.března » Deník Referendum
V minulém týdnu poskytl ředitel Úřadu pro dohled nad financováním politických stran rozhovor Českému rozhlasu, s dosti nezvyklým obsahem. Nechali jsme jej okomentovat diplomata a zkušeného úředníka, který sám obdobnou instituci řídil.

GIBS nefungoval nikdy. Teď ale může být mnohem hůř

15.března » Deník Referendum
Generální inspekce bezpečnostních sborů plní svou roli hlídače policie prachbídně již od svého vzniku. A vinu na tom nese i současný ředitel Michal Murín. Pokud by však nastala výměna v Babišově režii, bude ještě podstatně hůř.

Proč jsme nehledali prezidentku?

8.března » Deník Referendum
Zatímco Miloš Zeman skládá svůj slib, ženy po celém světě slaví Mezinárodní den žen. Tato jízlivá souhra okolností nutí se opět zamyslet: kam se poděly české ženy, když se hledala hlava státu? Osm z nich odpovídá v anketě DR.

Gaby Khazalová: Případ Sarkocy: Neselhal Jeremy Corbyn, ale britský bulvár a česká média

23.února » Deník Referendum
Velmi rychle se ukázalo, že v případu nepodloženého obvinění Jeremyho Corbyna ze spolupráce s StB neselhal britský politik, ale bristký bulvár a konzervativci. A také česká média, což mrzí zejména v případech ČTK a České televize.

#MeToo: debata, která se k nám bohužel příliš nepřenesla

11.února » Deník Referendum
Úměrně s tím, jak vzdálená je českému prostředí kampaň proti sexuálnímu násilí, klesá také kvalita zdejší debaty. Vybíráme proto to nejlepší, co v angličtině vyšlo a v češtině tak zoufale chybí.

#MeToo: debata, která k se nám bohužel příliš nepřenesla

11.února » Deník Referendum
Úměrně s tím, jak vzdálená je českému prostředí kampaň proti sexuálnímu násilí, klesá také kvalita zdejší debaty. Vybíráme proto to nejlepší, co v angličtině vyšlo a v češtině tak zoufale chybí.

Řešení vašeho bydlení. A nejsou to hypotéky

28.prosince » Deník Referendum
Mladý pár očekávající narození dítěte se vydal do banky pro radu jak sehnat bydlení. Nepochodil. Jak by stát měl, a jak by naopak neměl, řešit bytovou krizi, vysvětluje závěrečná analýza našeho seriálu.

Krizi bydlení nemůže vyřešit trh. Je totiž její příčinou

7.prosince » Deník Referendum
Na pokraj hypoteční krize nás přivedly touha vlastnit a uměle vyšponované ceny. Nikoli zdlouhavá stavební řízení, jak tvrdí developeři. Nekontrolovaná výstavba ceny nájmů v Praze nesníží, ale vytlačí další část střední třídy za hranice města.

Vzpoura žen či válka kampaní?

30.listopadu » blog.respekt.cz
Jedním ze „žhavých“ témat levicových médií se stala kampaň #MeToo, pojednávající o sexuálním obtěžování či přímo násilí. Ani časopis Respekt nezůstal stranou a v pětačtyřicátém čísle zveřejnil článek Silvie Lauder Vzpoura žen. Tato kampaň je ale j...

Restituce, privatizace, deregulace: a politika bydlení je v troskách

29.listopadu » Deník Referendum
Představovali si, že budou mít vlastní byt a namísto toho stěží vydělají na nájem. Na vině je polistopadová politika, která bydlení vyloučila z veřejného zájmu. Mezi lidmi vyhloubila příkopy, jež je rozdělují dodnes.
Tomáš Vandas - Český politik, bývalý předseda neparlamentní Dělnické strany
Mikuláš Bek - Český vysokoškolský pedagog
Bradley Manning - Americký vojín
Miloš Jakeš - Český politik

Tato informační stránka o Gaby Khazalová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Gaby Khazalová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes