15
new stories - click to show

Lukáš Kunst

Related to

Vandalové se nevyhýbají ani hradu Karlštejn. Do jeho zdí vyrývali svá jména už před 400 lety

29.January » ČRo Region
Starobylý hrad trápí nejen neduhy stáří, ale také nevychovaní návštěvníci. Vandalové se podle kastelána Lukáše Kunsta nevyhýbají ani této památce.

Vánoční Karlštejn láká nejen na bohatou výzdobu

20.December » Novinky.cz
Ozdobené vánoční stromečky, bohatě prostřený stůl, vůně perníčků – to vše si nyní mohou užít návštěvníci středověkého královského hradu Karlštejn. Prošli jsme si s kastelánem Lukášem Kunstem základní okruh, který zůstává otevřený během zimního obdob…

Na hradě Karlštejně můžete zažít vánoční atmosféru. V podhradí vás přivítá kouzelné Muzeum betlémů

17.December » ČRo Region
Karlštejn dýchá během adventu a vánočních svátků nádhernou vánoční atmosférou. Na hradě je otevřená hlavní prohlídková trasa a v podhradí zve k návštěvě Muzeum betlémů.

Benefičními koncerty chtějí získat peníze na obnovu cenných varhan

K hudbě ho v Pouzdřanech vedl nyní již zesnulý farář Josef Malík. I díky němu začal Brňan Lukáš Kunst, jehož rodina pochází z nedaleké Ivaně, hrát na varhany. Odešel do Bratislavy, kde začal studovat na konzervatoři.

Genia loci nepřenesete online, říká karlštejnský kastelán Kunst. Rozestupy na hradě problém nebudou

25.May » Lidovky.cz
Je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Česku. Nyní však zůstává Karlštejn stále zavřený. Pauza ovšem přispěla k novým prohlídkám, na kterých se snad už brzy budou moci návštěvníci zúčastnit. Jedna z nich se věnuje i známému podvodníkovi Harrymu …

Zákaz žen na Karlštejně nebyla fikce. Před 705 lety se narodil Karel IV., co o něm nevíte?

14.May » CNN Prima NEWS
Osobnost Karla IV. byla pro český národ zcela klíčová. V pátek uplynulo 705 let od jeho narození. Jak vzniklo označení „otec vlasti“? A věděli jste, že uměl i česky? To a mnoho dalšího prozradil kastelán hradu Karlštejn Lukáš Kunst.

Další těžký rok? Středočeské památky stále bojují o přežití

7.January » Boleslavský deník
/FOTOGALERIE/ Následky koronavirové krize zasáhly i středočeské památky. Mnohé z nich jsou existenčně závislé na příjmech ze vstupného, které se po loňských omezeních propadly na nulu. A nový rok nezačal lépe, památky zůstávají zavřené.

Karlštejn je teď jako Šípková Růženka. Těšíme se na prince, říká kastelán

30.December » iDNES.cz
Letos na jaře na Karlštejně zahájili největší novodobé úpravy. Projekt v hodnotě 150 milionů korun do dvou let vylepší návštěvnické zázemí. „Chtěl bych zachovat Karlštejn dalším generacím a zároveň z něj udělat památku 21. století, aniž bychom jakko…

Památky zavřely a začal velký úklid

9.November » Novinky.cz
Klouzající pantofle pro návštěvníky hradů a zámků zůstávají v botnících, nikde ani noha turistova. Přesto mohou památky na restrikcích kvůli pandemii vydělat. Ne peníze, ale díky delší pauze si zdejší exponáty a samotné stavby dopřejí odpočinku a už…

Moje čtení: karlštejnský kastelán Lukáš Kunst

2.October » Kultura.iHNed.cz
Kdyby měl teď podniknout let přes oceán, přál by si za společníka Karla IV. Není divu, vždyť Lukáš Kunst je kastelán a bydlí na Karlštejně.

Karlštejn trápí odliv turistů, na hradě Loket naopak padají rekordy v návštěvnosti

23.August » EuroZprávy.cz
Státnímu hradu Karlštejn meziročně klesla návštěvnost. Může za to pandemie koronaviru, která nejdříve překazila začátek sezony, nyní kvůli hygienickým opatřením a omezenému cestování chybí zahraniční návštěvníci, řekl ČTK kastelán Lukáš Kunst. Karlš…

Lákají na rychloprohlídky i noční trasy. Ztráty ale nedoženeme, zní ze zámků

8.August » Seznam Zprávy
Milion a tři sta tisíc. Tolik lidí letos v červenci navštívilo památky ve správě Národního památkového ústavu. Přestože ve srovnání s minulým rokem je to o sto tisíc více, ztráty způsobené koronavirem se nahradit nepodaří.
Lucie Černíková - Česká herečka
Daniel Bambas - Český herec
Jiří Štaidl - Český písňový textař, scenárista, hudebník

Tato informační stránka o Lukáš Kunst zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lukáš Kunst" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes