15
new stories - click to show

Mario Vargas Llosa Peruánský romanopisec a esejista

Related to

Nakladatelství LEDA vydalo soubor esejů nedávno zesnulého anglického filosofa a publicisty Rogera Scrutona

11.May » Metro
Praha 11. května 2022 (PROTEXT) - Soubor esejů KACÍŘOVA ZPOVĚĎ vydává LEDA jako součást své edice AGORA. Knihu přeložil Alexander Tomský a předmluvu napsal významný anglický publicista Douglas Murray.

Sword Art Online: Když počítačová hra usiluje o život

Jak si už příznivci japonské tvorby všimli, kromě mangy jsme začali vydávat i knížky,... Článek Sword Art Online: Když počítačová hra usiluje o život se nejdříve objevil na Nová Večerní Praha .

Mario Vargas Llosa: Pantaleón a jeho ženská rota

23.January » ČRo 3 Vltava
Matouš Ruml jako horlivý důstojník peruánské armády, který byl pověřen založením pojízdného nevěstince pro vojáky sloužící v odlehlých posádkách v amazonském pralese.

František Kalenda: Česko je nádherná země, ale místní klid může člověka někdy trochu ukolébat

22.January » Literární noviny
Má slabost pro záhady a jejich řešení, zajímá ho historie a středověk jej přitahoval od dětských let. A právě do tohoto období zasazuje děje svých knižních příběhů. Na svém kontě má František Kalenda šest knih, a právě připravuje dva romány – jeden …

Mario Vargas Llosa: Pantaleón a jeho ženská rota

16.January » ČRo 3 Vltava
Matouš Ruml jako horlivý důstojník peruánské armády, který byl pověřen založením pojízdného nevěstince pro vojáky sloužící v odlehlých posádkách v amazonském pralese.

Jsem jazykově promiskuitní, prozradila na sebe nová předsedkyně Obce překladatelů Anežka Charvátová

14.January » Deník N
Je špičkovou překladatelkou z románských jazyků a nedávno byla zvolena předsedkyní Obce překladatelů. „Je načase vrátit překladatelům společenský respekt,“ soudí Anežka Charvátová.

Pocta, jaké se nedočkal ani Zola. Literát Llosa je nově členem Francouzské akademie

26.November » Bleskově.cz
V prestižní instituci, která střeží čistotu francouzského jazyka, usedne na křeslo po Alexisovi de Tocquevillovi.

Ať je kniha znovu světová! Veletrh Svět knihy má letos jasný cíl

31.July » Lidovky.cz
Letošní Svět knihy konečně bude! Aspoň zatím to tak vypadá. Knižní veletrh a literární festival, jedna z největších kulturních akcí v Česku, otevřou své brány ve čtvrtek třiadvacátého září na pražském Výstavišti. Se zpožděním roku a půl.

Totální rezignace

20.June » Respekt.cz
Žádné jiné dílo mě nestálo tolik námahy. Kdyby vypukl požár a já mohl zachránit svoji jedinou knihu, vybral bych si Rozhovor u Katedrály,“ konstatuje Mario Vargas Llosa v prologu, který po dvaceti letech napsal ke svému třetímu románu z roku 1969. D…

Nositel Nobelovy ceny pro krajní pravici

4.May » Haló noviny
Peruánský spisovatel a nositel Nobelovy ceny za literaturu Mario Vargas Llosa vyzval voliče, aby ve 2. kole prezidentských voleb hlasovali pro dceru autoritářského exprezidenta Alberta Fujimoriho. Keiko Fujimoriovou, která čelí obvinění z korupce a …

Čtení pro psaní

16.December » blog.idnes.cz
Slepé uličky, vyschlé studny, ztracené naděje. Každý se někdy dostane do úzkých. Když se do úzkých dostane spisovatel(ka), dokáže ho zachránit jiný spisovatel. Jsou knihy a jsou spisovatelé, kteří dokáží posílit a dodat odvahu.
Mario Vargas Llosa - Peruánský romanopisec a esejista

Tato informační stránka o Mario Vargas Llosa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mario Vargas Llosa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes