Adolfa Loose

Related to

Historik architektury představí opravu a restaurování Semlerovy rezidence přes internet

27.October » Plzeň.cz
Také druhá přednáška z cyklu věnovaného životu a dílu Adolfa Loose a jeho spolupracovníků se odehraje v online prostoru, tentokrát ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni. V přednášce, živě přenášené ve sváteční středu 28. října 2020 od 18 h...

David Vaughan a příběh skrytý v krabici: ‚Byli to lidé jako my. Nemáme záruku, že se to nestane znovu.‘

27.October » iROZHLAS
Příběh rodiny jednoho z žáků architekta Adolfa Loose ilustruje násilné rozmetání ideálů, na nichž stála první republika. Něco podobného se podle novináře, který dané osudy zmapoval, může stát i dnes.

Socha „Po válce“ od Slavoje Nejdla má v Liberci důstojnější místo

26.October » Seznam Zprávy
Důstojnější umístění má ode dneška socha „Po válce“, kterou v rámci výstavy Socha a město v roce 1969 pro Liberec vytvořil pražský sochař a medailér Slavoj Nejdl.

Müllerova vila ve Střešovicích je světový unikát. Bez Masaryka by možná nevznikla

25.October » Bleskově.cz
Co vás jako první napadne, když se řekne Adolf Loos? Možná si vybavíte interiéry, kde hraje hlavní prim luxusní mramor a hra s prostorem.

Památník slavného architekta ležel pod autem, teď se betonové kvádry vrátí

17.October » iRegiony Impuls
Před lety zmizel. Teď by měl projít restaurováním. Znovu nalezený památník, který připomíná slavného architekta Adolfa Loose, se v prosinci vrátí na své původní místo, a to před jednu z budov Technické univerzity v Liberci. Jako dárek ke 150. výro...

Loosovy společenské stopy v Brně

16.October » ČRo 3 Vltava
Adolf Loos se do Brna vracel velmi pravidelně a to nejen kvůli pracovním zakázkám. Svým charizma ovlivnil budoucí architektonickou tvář města.

Loosovy práce pro Brno

13.October » ČRo 3 Vltava
První známou prací architekta Adolfa Loose pro Brno je Heroldův dům na Jiráskově ulici z let 1910 – 1911. Poslední, Jordanův dům, zůstal jen ve fázi ideové studie.

Výstava o následovnících Adolfa Loose je nyní online

12.October » iBrno
Brno, 12. října 2020 – Ve vile Stiassni otevřela další z výstav k výročí 150 let od narození Adolfa Loose. Tentokrát je věnována Loosovým žákům a následovníkům a jejich dílu na území dnešní České republiky. Ač šlo o špičkové architekty, vinou toho...

Liberecká univerzita obnoví památník architektu Adolfu Loosovi

12.October » Artalk.cz
Památník vybudovaný v 80. letech k poctě architekta Adolfa Loose obnovuje Technická univerzita v Liberci. Umělecké dílo na pomezí architektury a sochařství, jehož autorem je Jiří Seifert, stávalo před budovou Stavoprojektu, kde dnes sídlí hospodář...

Sochař a kameník Adolf Loos starší, otec slavného architekta

12.October » ČRo 3 Vltava
Kameník a sochař Adolf Loos starší, otec slavného architekta, byl typickým představitelem brněnské kultury druhé poloviny 19. století.

Tato informační stránka o Adolfa Loose zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Adolfa Loose" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes