15
new stories - click to show

Jarmila Machová

Related to

Nejhorší medová sezona za 50 let. Ceny jdou nahoru

Češi jsou na špici v chovu včel. Letošní chladný květen a červen ale tvrdě zasáhly produkci medu. Podle včelařů hrozí nejhorší sezona za posledních 50 let, ceny jdou nahoru v řádu desetikorun za kilogram medu. Včelaření má v Česku dlouhou tradici....

Češi jsou národem nadšených včelařů. Cena medu navzdory tomu poroste

5.November » Seznam Zprávy
Češi jsou na špici v chovu včel. V přepočtu na obyvatele mají nejvíce včelařů mezi státy Evropské unie. Navzdory velké tradici a velkým zkušenostem lidí však včely hynou a produkce medu klesá. Proč tomu tak je?

Nejlepší českou pečovatelkou je Jana Pácaltová z jabloneckého Centra sociálních služeb

28.October » Liberecká Drbna
Jana Pácaltová, která pracuje v Jablonci nad Nisou v Centru sociálních služeb, získala ocenění v rámci Národní ceny sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2020.

Rok 2020 byl pro nás tím nejhorším za posledních padesát let, říká včelař

12.October » Vitalia.cz
[4 minuty čtení] Včelaři zažívají těžké časy, někteří letos nestočili ani skleničku medu. Podle svazu včelařů byla letošní snůška podprůměrná po celé zemi, medu je o polovinu méně než třeba loni. Kdo je na vině a projeví se to na ceně? „Každý rok ...

Nedostatek českého medu žene cenu nahoru. O tolik si za něj připlatíme

4.October » tn.cz
Počasí i nemoci, to může za letošní nedostatek medu v Česku. Nejoblíbenější lesní med u včelařů prakticky neseženete a za ty další si budeme muset připlatit. Sklenice, takzvaná kilovka, bude stát v Praze i více než 200 korun.

Med od českých včelařů letos podraží, a to až o třicet korun za kilogram. Poptávka je přitom vyšší

2.October » Český rozhlas
Medu je letos nedostatek. Někteří včelaři mluví o nejhorší sezóně za poslední půlstoletí. Za malé snůšky medu může hlavně počasí. Kvůli chladnému a deštivému jaru totiž včely nemohly létat a chyběla jim potrava. Na vině je ale taky kůrovcová kalam...

Letošní sezóna medu je nejhorší za posledních 50 let, musíme zdražit o 15 až 20 procent, stěžují si čeští včelaři

2.October » Rádio DAB Praha
Za malé snůšky medu může hlavně počasí. Kvůli chladnému a deštivému jaru totiž včely nemohly létat a chyběla jim potrava. Na vině je ale taky kůrovcová kalamita a nemoci.

Výběr z médií: pekaři v Česku nemají zakázky, zájezdy jsou levnější a lidé chtějí odškodnit za covid

2.October » iROZHLAS
V pátek se v českých novinách dočtete, že tržby pekáren se letos na jaře propadly více než o třetinu, tématem se zabývá regionální Deník. Nesnadnou situaci mají i cestovní kanceláře, které se už nyní snaží zákazníky nalákat na levnější first minut...

Vojenské lesy otevřou své přírodní lokality včelařům

18.September » Naše voda
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) nabídnou své unikátní přírodní lokality k dispozici malým včelařům. Vyplývá to z memoranda, které podepsali ředitel VLS Petr Král a předsedkyně Českého svazu včelařů Jarmila Machová. Smyslem spolupráce je především ...

Včelaři mají nejhorší rok za 20 let. Medu je málo, lesní téměř nebude

Počasí se letos postaralo o nejmenší snůšku medu za posledních dvacet let. Sklenička medu v obchodě nebo u včelaře kvůli tomu zdraží odhadem až o deset korun. Kromě nízkého výnosu chovatelé stojí před hrozbou dalšího šíření varroázy.

Nejhorší rok za poslední 50 let. Tak hodnotí letošní sezónu včelaři pamětníci

Až o polovinu méně medu než obvykle letos vytočili včelaři na Vysočině. Někteří dokonce tvrdí, že jde o nejhorší včelařský rok za posledních 50 let.

Včelaři mají nejhorší rok za 20 let. Medu je málo, lesní téměř nebude

7.August » iDNES.cz
Počasí se letos postaralo o nejmenší snůšku medu za posledních dvacet let. Sklenička medu v obchodě nebo u včelaře kvůli tomu zdraží odhadem až o deset korun. Kromě nízkého výnosu chovatelé stojí před hrozbou dalšího šíření varroázy.
Miroslav Štěpán - Československý politik

Tato informační stránka o Jarmila Machová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jarmila Machová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes