15
new stories - click to show

Sos Morava

Related to

8 milionů korun pro lidi zasažené extrémním počasím na Lounsku a Českolipsku

18.August » Člověk v tísni
Na účty 103 domácností, jež se staly obětmi extrémních výkyvů počasí na Lounsku, Českolipsku a Šluknovsku, jsme odeslali více než 8 milionů korun ze sbírky SOS Morava.

103 domácností zasažených extrémním počasím na Lounsku a Děčínsku dostalo osm milionů

18.August » e-lounsko.cz
Lounsko, Děčínsko - Bouřky, silný vítr, kroupy a povodně se během letošního léta nedotkly pouze jižní Moravy, významně zasáhly také obyvatele v severních Čechách a ve Šluknovském výběžku. Lidé zde mají vyplavené sklepy a zahrady, zničené fasády, v...

Jak pomáháme lidem zasaženým tornádem na Moravě?

18.August » Člověk v tísni
Hned druhý den po tornádu na jižní Moravě jsme do zničených obcí vyslali naše koordinátory a vyhlásili sbírku SOS Morava.

Židovská obec v Praze pomáhá obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé tornádo

16.August » Econnect
Židovská obec v Praze se rozhodla věnovat veškerý výtěžek ze vstupného do Staronové a Jeruzalémské synagogy, které vybere ve dnech od 28. června do 7. července, na pomoc obyvatelům a rodinám, které zasáhlo ničivé čtvrteční tornádo v oblasti Břecla...

Tornádo na jižní Moravě

30.July » TICHÉ ZPRÁVY
2Čtvrtek 24. 6. 2021 Oblast Břeclavska a Hodonínska (7 obcí) zasáhla enormní přírodní katastrofa. Ve čtvrtek 24. června 2021 ve večerních hodinách se prohnala ničivá bouře a tornádo několika vesnicemi na jižní Moravě, které za pár minut zlikvidova...

Člověk v tísni vyvrací mylné informace o počtu dlužníků v exekuci, které zasáhlo tornádo

Výsledky ukázaly, že z tisíce postižených domácností na jižní Moravě čelí exekuci dle centrálního registru i informací přímo z místa pouze zhruba dvě desítky lidí.

V exekuci je pouze dvacet lidí zasažených tornádem, nikoliv stovky

29.July » iDNES.cz
Z asi tisíce jihomoravských rodin, které postihlo na konci června tornádo, je v exekuci jen přibližně dvacet. Uvedli to pracovníci neziskové organizace Člověk v tísni. Původní informace přitom hovořily o stovkách zadlužených lidí, kteří tak mohli ...

40 milionů korun ze sbírky SOS Morava využívají lidé na základní opravy po tornádu

Z vybraných 172 milionů na účtu sbírky SOS Morava zatím Člověk v tísni využil 72 miliónů korun. Organizace bude pomáhat minimálně do konce letošního roku.

„Co děláte s těmi miliony“, aneb jak vlastně probíhá humanitární pomoc v krizích

Co se s penězi dárců děje, proč nelze peníze rozeslat ihned a jaký je postup organizací při poskytování humanitární pomoci od samého začátku?

FOTO: Koncert pro Moravu zněl Vysokým Mýtem. Dobro je, vzkázali hudebníci

15.July » Orlický deník
Prkna vysokomýtského amfiteátru v úterý 13. července hostila benefiční koncert, jehož výtěžek směřoval do obcí, které zasáhlo tornádo.

Pomáhají, ačkoliv je samotné postihla katastrofa

V noci z 29. na 30. června zatopily přívalové deště v obci Klůček u Žatce dům pana Antonína. Voda podmáčela dům a zničila jeho vybavení.

Zprávy z Moravy: „Vzalo to všechno,“ říká paní Hana

Paní Hanu zastihlo tornádo v její maringotce. Vítr maringotku povalil a vyhodil její obyvatelku ven. Hana nyní plánuje nákup nového obydlí.
Karel Janeček - Český matematik
Jaroslav Mikoška - Tiskový mluvčí HZS JMK
Sebastian Kurz - Rakouský politik

Tato informační stránka o Sos Morava zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Sos Morava" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes