15
new stories - click to show

Martin Vrba

Related to

Martin Vrba: Nález Ústavního soudu zabránil vzniku právní nejistoty

13:45 » Ekolist
Ve středu 20. ledna 2021 v 14:00 hodin plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj JUDr. Radovan Suchánek Ph.D.) zamítlo návrh Nejvyššího soudu na zrušení § 16 odst. 1 zákona č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému ...

Deset nejčtenějších článků v roce 2020

31.December » A2larm
V roce 2020 se mezi nejčtenějšími texty na Alarmu objevovala kritika vládnutí Andreje Babiše, zprávy o situaci uprchlíků a články o koronaviru i o pracovních podmínkách v Česku.

Česko je stát v rozkladu, ukazuje koronavirus. A bude hůř

13.November » A2larm
Na troskách sociálního státu vyrostla obrovská krize nedůvěry v instituce, společnost i budoucnost. Nemůže za to jen vláda Andreje Babiše – podhoubí současné situace v Česku vznikalo dekády.

Stát v lokalitě Soutok na Břeclavsku vyjasní vlastnické vztahy

29.October » Seznam Zprávy
Stát během několika příštích let nově vyznačí hranice pozemků na 3000 hektarech v katastrálním území Lanžhot na Břeclavsku, jde o oblast zvanou Soutok. Vyřeší se tak v současné době často nejasné majetkové vztahy.

Stát v lokalitě Soutok na Břeclavsku vyjasní vlastnické vztahy

29.October » Ekolist
Stát během několika příštích let nově vyznačí hranice pozemků na 3000 hektarech v katastrálním území Lanžhot na Břeclavsku, jde o oblast zvanou Soutok. Vyřeší se tak v současné době často nejasné majetkové vztahy, uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklov...

Fenomenální vítězství Jacindy Ardern je inspirací pro celý svět

20.October » A2larm
Progresivní levicové proudy jsou na celém světě spíš v politickém útlumu. Vítězstvím labouristů na Novém Zélandu se tak mohou inspirovat všichni, kteří by trend neúspěchů levice rádi zvrátili.

Mnoho Čechů už si protipandemická opatření prostě nemůže dovolit

9.October » A2larm
Část společnosti, která hlasitě deklaruje nedůvěru k samotné existenci koronaviru, k tomu může mít celkem pragmatický důvod. Opatření je mohou dostat na dno.

Česká nová vlna a selhání tržní demokracie

16.September » A2larm
Nová vlna epidemie ukazuje to, co už naznačila takzvaná uprchlická krize: podoba „tržní demokracie“, jak ji praktikuje současná česká vláda, má fatální limity.

Ozvěny nepatřičného smíchu

25.August » Artalk.cz
V nakladatelství Artmap vyšla letos drobná kniha aforismů, zápisků a fragmentovaných tezí, které sepsal a doplnil autorskými kresbami Václav Magid. „Tyto fragmenty vypráví nenápadnou, hořkosladkou tragikomedii o životě v pozdní (nebo už spíše posl...

Jak na pole vrátit zeleninu? Zemědělci chtějí prosadit předrevoluční nápad

Zemědělci na jižní Moravě v boji se suchem usilují o závlahový systém, který obhospodaří okolo 10 tisíc hektarů půdy. Vodu vezme z Novomlýnských nádrží. Rozlehlé lány řepky nebo pšenice. To jsou nejčastější obrázky zemědělské krajiny v Česku. V pr...

Jak na pole vrátit zeleninu? Zemědělci chtějí prosadit předrevoluční nápad

11.August » Seznam Zprávy
Zemědělci na jižní Moravě v boji se suchem usilují o závlahový systém, který obhospodaří okolo 10 tisíc hektarů půdy. Vodu vezme z Novomlýnských nádrží.

Jiný kapitalismus je možný. Jak se dostat za hranice postkapitalismu?

14.July » A2larm
Nový sborník Za hranice kapitalismu ukazuje zatím poměrně skromné výdobytky postkapitalistického myšlení a také to, že levicové kruhy vynikají v kritice a stagnují v imaginaci.

Tato informační stránka o Martin Vrba zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Vrba" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes