15
new stories - click to show

Barbora Němcová

Related to

Natočit dobový film je moje splněné přání, říká Lenka Wimmerová, režisérka minisérie Božena

12.January » ČRo 3 Vltava
Božena Němcová je všude kolem nás – ve školní četbě, na bankovkách, v anketách, vysvětluje režisérka Lenka Wimmerová popularitu minisérie České televize Božena.

Natočit dobový film je moje splněné přání, říká režisérka minisérie Božena Lenka Wimmerová

12.January » ČRo
Božena Němcová je všude kolem nás – ve školní četbě, na bankovkách, v anketách, vysvětluje režisérka Lenka Wimmerová popularitu minisérie České televize Božena.

Studovat na VŠ kombinaci oborů je žádoucí. A romistika je pro dvouobor skvělou volbou

5.January » Rádiožurnál
Romistika je obor zaměřený na studium jazyka, historie a kultury Romů. Studovat ji lze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Přihlášky se podávají do konce února.

Feministka nemusí být šílená Viktorka. Minisérie Božena bourá image nudné spisovatelky

5.January » RadioWave
Nejen Barboru ‚Boženu' Němcovou, ale také Magdalenu Dobromilu Rettigovou a její nevdavekchtivou dceru Jetty představil jako pokrokové ženy devatenáctého století první díl filmové minisérie Božena. Ta od neděle poběží po čtyři týdny na České televi...

RECENZE: Božena chce žít a tvořit. Spisovatelka by se v nové minisérii mohla dočkat rehabilitace

4.January » Lidovky.cz
První díl čtyřdílné minisérie slibující předvést celý pravdivý příběh nejslavnější české spisovatelky Boženy Němcové odvysílala Česká televize v neděli.

Božena chce žít a tvořit. Dočká se spisovatelka v nové minisérii zasloužené rehabilitace?

29.December » Lidovky.cz
Čtyřdílnou sérii slibující předvést pravdivý příběh nejslavnější české spisovatelky Boženy Němcové začne Česká televize vysílat už tuto neděli.

Začíná třídenní online přenos koncertů s názvem Romane dživesa, čili Romské dny

10.December » Rádiožurnál
Zpříjemnit adventní čas lze různými způsoby. Pro milovníky romské kultury připravila organizace Ara Art Romane Dživesa, neboli Romské dny.

Průhonický park: Romantika mezi tisíci rododendrony

25.October » Rádio Praha
Průhonický park se zámkem je Národní kulturní památkou a památkou UNESCO. Najdeme ho na jižním okraji Prahy nedaleko dálnice na Brno u obce Průhonice.

Pražské sochy svatého Václava

28.September » Rádio Praha
Svatý Václav je jediným českým světcem, jehož svátek je součástí celosvětového kalendáře římskokatolické církve. Je zobrazen na mnoha obrazech i sochách. V Čechách se největší koncentrace svatováclavských soch nachází v Praze.

Bronzový hattrick judistů

24.September » idobryden.cz
Judisté klubu JUDO Uherský Brod bojovali za přísných hygienických podmínek o body do Českého poháru v Brně. Čtyřčlenná minivýprava za doprovodu trenérů a kulis prázdných tribun slavila bronzový hattrick, o který se postarali starší žákyně Barbora ...

Demolice vepřína v Letech se odkládá. Památník ale bude otevřen v původním termínu

13.September » Rádiožurnál
Demolice vepřína v Letech u Písku, který stojí v místech protektorátního tábora pro Romy, se kvůli koronavirové pandemii přesouvá na příští rok.

Tato informační stránka o Barbora Němcová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Barbora Němcová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes