15
new stories - click to show

Luděk Pachman

Related to

Vraždu Jana Palacha připravili zavilí antikomunisti a hochštapleři, lhalo 20 let Rudé právo

19.January » CNN Prima NEWS
Dvacetiletý student Jan Palach podlehl těžkým popáleninám 19. ledna 1969. Sebevražda upálením, kterou spáchal o tři dny dříve na Václavském náměstí, měla český národ vyburcovat z letargie, s jakou se pozvolna podvoloval sovětské okupaci. A zatímco v…

Rozehraný život a výborně napsaný Kaválek

21.August » Seznam Médium
Kniha rozehraný život nám přibližuje osobnost Lubomíra Kaválka. Československého (amerického) velmistra, který dosáhl mnoha vynikajících výsledků.

Luděk Pachman: Šachový velmistr skončil za komunistů opakovaně ve vězení

23.January » Český rozhlas Plus
Mezinárodní velmistr Luděk Pachman patří k nejvýraznějším postavám v historii českého šachu. Vyhrál 15 velkých turnajů, sedmkrát se stal mistrem republiky.

Brilantní šachový mozek, který dělal vše tak, jako by se vrhal do plamenů. Nejdříve za komunismus, pak proti němu

11.November » Deník N
Seriál Česká inteligence 20. století: Pozdější šachový génius pocházel z těch nejobyčejnějších poměrů; jeho otec byl textilní dělník a matka zemřela, když bylo synovi pět let. Pokud později působil dojmem dospělého dítěte, člověka, který má emocí na…

Učedník - Mučedník - část 1.

1.February » blog.idnes.cz
To se kdysi, za našich dědečků říkávalo,leč mně v učení nikdo nikdy nemučil, ale zažil jsem, jako učedník dost zajímavého tak mně dovolte si zavzpomínat.

Pád běžecké legendy. Emil Zátopek se stal nechtěným symbolem nastupující normalizace

26.March » Aktuálně.cz
Nový seriál on-line deníku Aktuálně.cz přináší příběhy z nastupující normalizace před 50 lety v tehdejším Československu.

Ruské vyprávění o Palachovi a studeném ohni

23.January » manipulatori.cz
V souvislosti s výročím sebeupálení Jana Palacha historik ÚSTR Petr Blažek v diskusním pořadu Českého rozhlasu plus připomněl 16. ledna 2019 i hanebnou lež komunistického funkcionáře Viléma Nového o studeném ohni, který byl Palachovi slíben, místo k…

Tato informační stránka o Luděk Pachman zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Luděk Pachman" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes