15
new stories - click to show

Lubomír Holeček

Related to

Chceme světlo! Ojedinělý studentský protest předznamenal „pražské jaro“

31.October » Seznam Zprávy
Skandovali „chceme světlo!“, ale místo světla dostali do očí dávku slzného plynu. A k tomu ještě pár ran pendrekem. Byla to v rámci socialistického Československa zcela mimořádná událost. Studentská demonstrace 31. října 1967.

Rebel Lubomír Holeček: pochodeň, co nevzplála. Autoritou byl i pro Palacha

7.May » iDNES.cz
Auto se znenadání vřítilo na tramvajovou zastávku a odhodilo třicetiletého muže. Dnes je jeho jméno téměř zapomenuto, ale v 60. letech znala Lubomíra Holečka většina českých studentů. Kolínský rodák zemřel 7. května 1976, když ho nejspíš vinou nepoz…

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval k obsazení rozhlasu, říká Blažek

19.January » EuroZprávy.cz
ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek popisuje, jak Jan Palach, od jehož úmrtí právě dnes uplynulo 52 let, niterně prožíval srpnovou okup…

HISTORIE: Palachiáda trochu jinak

11.February » Neviditelný Pes
V až otravné smršti článků a úvah o činu Jana Palacha, kdy příběh líčí ti, co tam nebyli, hluboké úvahy rozvádí ti, co ani v nejmenším netuší, jaká byla tehdy atmosféra a mezi lidmi a hlavně na Filosofické fakultě UK.

Ruské vyprávění o Palachovi a studeném ohni

23.January » manipulatori.cz
V souvislosti s výročím sebeupálení Jana Palacha historik ÚSTR Petr Blažek v diskusním pořadu Českého rozhlasu plus připomněl 16. ledna 2019 i hanebnou lež komunistického funkcionáře Viléma Nového o studeném ohni, který byl Palachovi slíben, místo k…

Jan Palach a studený oheň. Překvapivé pozadí tragického úmrtí před 50 lety

19.January » Náš REGION
Prý se neměl upálit, prý to měl být jen studený oheň. Podivné tvrzení je jen začátkem několika pořádně spletitých lidských osudů.

Tajemná přítelkyně Jana Palacha. Spolupracovala Slovenka s komunistickou policií?

16.January » Aktuálně.cz
Slovenka Eva Bednáriková údajně udržovala s Janem Palachem milostný poměr. Přesně před 50 lety se student historie upálil na protest proti okupaci.
Kamila Moučková - Herečka

Tato informační stránka o Lubomír Holeček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Lubomír Holeček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes