15
new stories - click to show

Oldřich Pechal

Related to

V Otrokovicích zavzpomínali na oběti heydrichiády

18.June » Zlin.cz
Dnes je tomu právě 79 let od úmrtí Josefa Valčíka, který spolupracoval se členy výsadku Anthropoid Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem, s nimiž provedl atentát na zastupujícího říšského protektora Rainharda Heydricha.

Vedení města si připomnělo památku obětí heydrichiády

18.June » Otrokovice
Josefa Valčíka, Marii Hrdličkovou a Františka Josefa Hložka spojuje rok 1942. V tomto roce se stali tito tři lidé oběťmi heydrichiády. Starostka města Otrokovic Hana Večerková společně s dalšími hosty uctila 18. června 2021 jejich památku krátkou ...

Zemřel nešťastnou náhodou, ale udělali z něj za to kolaboranta

14.March » Seznam Zprávy
Jmenoval se František Ometák. Byl protektorátním četníkem. Jeho osud ukazuje, jak snadné je stát se bez vlastního zavinění hrdinou i zrádcem současně.

Český Monte Christo a mstitel zločinů. Pravomil Raichl se narodil před 100 lety

31.January » Aktuálně.cz
Samopalník, válečný hrdina, vězeň komunismu a bojovník proti totalitám inspiroval filmaře k natočení ceněného snímku Staříci.

Starostka města uctila památku Valčíka, Hrdličkové a Hložka

18.June » Otrokovice
Josefa Valčíka, Marii Hrdličkovou a Františka Josefa Hložka spojuje rok 1942. V tomto roce se stali tito tři lidé oběťmi heydrichiády. Starostka města Otrokovic Hana Večerková společně s dalšími hosty uctila 18. června 2020 jejich památku krátkou ...

Nové informace o atentátu na Heydricha. Historik vydává dosud nezveřejněné dokumenty

31.May » Aktuálně.cz
Edice historika Vojtěcha Šustka přináší dosud neznámá svědectví o statečnosti a morálních kvalitách parašutistů i členů protinacistického odboje.

Nové informace o atentátu na Heydricha. Historik vydává dosud nezveřejněné dokumenty

27.May » Aktuálně.cz
Edice historika Vojtěcha Šustka přináší dosud neznámá svědectví o statečnosti a morálních kvalitách parašutistů i členů protinacistického odboje.

Boty nadporučíka Oldřicha Pechala

8.November » Hobby Historie
Předměty po československých parašutistech, vysazených během druhé světové války do okupované vlasti, patří mezi nejcennější součásti sbírky VHÚ. U řady předmětů, například z kostela sv. Cyrila a Metoděje, se musíme spokojit s faktem, že jim skute...

Emirates Group zveřejnila pololetní výsledky

za finanční rok 2019/2020Skupina Emirates oznámila pololetní výsledky finančního roku 2019/2020. Zisk skupiny byl vyčíslen na 1,2 miliardy AED a společnost Emirates přepravila 29,6 miliónů pasažérů.

Jihočeský kraj hledá strategického partnera

pro rozvoj areálu letiště v Českých BudějovicíchJedním z dlouhodobých strategických cílů Jihočeského kraje je postupná revitalizace a cílené oživení areálu letiště v Českých Budějovicích.

Příběh ze sbírek VHÚ: boty nadporučíka Oldřicha Pechala

7.November » VHU Praha
Předměty po československých parašutistech, vysazených během druhé světové války do okupované vlasti, patří mezi nejcennější součásti sbírky VHÚ. U řady předmětů, např. z kostela sv. Cyrila a Metoděje, se musíme spokojit s faktem, že jim skutečně ...
Miroslav Opálka - politik za KSČM

Tato informační stránka o Oldřich Pechal zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Oldřich Pechal" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes