15
new stories - click to show

Milan Rastislav Štefánik Slovenský politik, generál francouzské armády, astronom

Related to

TELEVIZIONÁŘ: Slovensko ukáže, kudy vede jiná Cesta do nemožna

16.January » iDNES.cz
Hodně zvláštního životopisu se dočkal vítěz ankety Největší Slovák. Kombinovaná Cesta do nemožna, jež nejen svým titulem odkazuje k dílu průkopníka kinematografie Georgese Meliese, se zatím dostala jen do slovenských kin, kde vzbudila dost polemik.

Zemřel nevšední litvínovský umělec Vladimír Ščepko. Zachraňoval památky

13.January » Mostecký deník
Ve věku 85 let náhle zemřel oceňovaný litvínovský výtvarník a umělecký malíř Vladimír Ščepko. Deníku to oznámila jeho rodina.

Od Zborova k vyhlášení samostatnosti ČSR

29.October » ParlamentniListy.cz
Včera jsem napsal článek (Co by za to obyvatelé Protektorátu dali...), který by se dal označit jako cesta od Zborova k 28. říjnu. Myslím si, že zvláště v dnešní době bychom měli mít v srdci naději, že i když náš národ byl tolikrát na kolenou, vždy v

Mgr. Petr Hannig

28.October » ParlamentniListy.cz
Škoda, že okna našich měst a obcí nejsou ozdobena našimi vlajkami na počest státního svátku, vzniku ČSR. Co by obyvatelé Protektorátu za to dali, kdyby mohli 28. října dát do svých oken československou státní vlajku.

Stál při zrodu Československé republiky, ale její existence si dlouho neužil. Jak zemřel generál Štefánik?

28.October » StoryMag.cz
Prvního československého ministra války, francouzského generála, astronoma, doktora filozofie, diplomata a rytíře Čestné legie Milana Rastislava Štefánika zvolili naši nejbližší sousedé Největším Slovákem, ale značnou důležitost má i pro nás. Spol...

Sto dva československých a českých let: Jaká že vlastně byla?

28.October » info.cz
KOMENTÁŘ MARTINA KOVÁŘE | Když v euforických dnech na konci října roku 1918 vznikala první Československá republika, nemohli její tvůrci, Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik, natož její nadšení občané, ani v náznaku tuš...

Letiště České Budějovice stále v provozu

Provoz Letiště České Budějovice zůstává i v tomto období beze změn. Jako veřejné vnitrostátní letiště / neveřejné mezinárodní letiště odbavuje letouny do rozpětí křídel 36 metrů.

Poděkování četaři Luxovi za dlouholetou práci

Příslušníci 212. taktické letky a hlavní inženýr základny podplukovník Marek Pažúr se ve čtvrtek 22. října 2020 při slavnostním aktu rozloučili s jedním ze svých kolegů četařem Pavlem Luxou, který k 31. říjnu tohoto roku odchází do starobního důch...

Prozatímní československá vláda fungovala jenom měsíc, ale pro nás je nesmrtelná

14.October » G.cz
Dnes máme výročí vzniku prozatímní československé vlády, instituce, která konečně symbolizovala, že vláda Rakušáků je u konce. Pro národ to byla velká věc, pro Beneše s Masarykem to bylo vítězství… které znamenalo, že je ještě čekají léta práce.

Úžasné životy: Milan Rastislav Štefánik podle astronoma Jiřího Grygara

11.October » ČRo 2 - Praha
Nikdy neměli, ba ani nemohli mít, s M. R. Štefánikem tu čest. Jeho odkaz si však Jiří Grygar hýčká od 40. let minulého století. A dodnes jezdí a létá v jeho šlépějích.

Bratislavské letiště v srpnu odbavilo o 85 procent cestujících méně

14.September » Novinky.cz
Bratislavské Letiště Milana Rastislava Štefánika odbavilo v srpnu celkem 48 311 cestujících. Ve srovnání s loňským srpnem zaznamenalo letiště ve slovenském hlavním městě pokles cestujících o 85 procent, respektive o 280 tisíc cestujících.
Milan Rastislav Štefánik - Slovenský politik, generál francouzské armády, astronom

Tato informační stránka o Milan Rastislav Štefánik zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Milan Rastislav Štefánik" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes