15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Aleš Stuchlík

Vztahuje se k

Proč nám mozek lže: Pravda o našich vzpomínkách

28.června » First Class
V nejnovějším díle podcastu Tajemství mozku jsme se s moderátorem Davidem ponořili do fascinujícího tématu paměti a vzpomínek. Většina z nás vnímá paměť jako jakousi videonahrávku minulosti. Jenže mozek funguje úplně jinak. „Mozek si pamatuje jen kl…

Levý vs. pravý mozek, neurogeneze a plasticita: pravda od neurovědce

24.května » First Class
V nejnovější epizodě podcastu Tajemství mozku se se mnou bavil David o fascinujícím světě neurověd – mýtech, které nás svazují, i o tom, jak můžeme svůj mozek aktivně tvarovat. Společně jsme se ponořili do dějin „dekády mozku“, rozebrali tři nejrozš…

Učíme se, vybavujeme si a zapomínáme. Co dokáže paměť a jak ji přelstít?

24.května » Vědavýzkum.cz
Jediný milimetr krychlový lidského mozku dokáže pojmout zhruba tolik dat jako 1400 výkonných počítačů. Jak naše paměť funguje? Proč si snáz vybavíme dávný trapas z dětství než před týdnem přečtenou knihu? A jak paměť „hacknout“ ve svůj prospěch? Doz…

Učíme se, vybavujeme si a zapomínáme. Co dokáže paměť a jak ji přelstít?

15.května » Kurzy.cz
Tvůrci filmu V hlavě je znázornili jako barevné kuličky uložené v mozku, v Harrym Potterovi zase vypadaly jako tekutá vlákna světla. Ve skutečnosti vzpomínky pevnou podobu nemají. Vznikají stejně jako všechny paměťové stopy změnami toho

Učíme se, vybavujeme si a zapomínáme. Co dokáže paměť a jak ji přelstít?

15.května » Akademie věd ČR
Jediný milimetr krychlový lidského mozku dokáže pojmout zhruba tolik dat jako 1400 výkonných počítačů. Jak naše paměť funguje? Proč si snáz vybavíme dávný trapas z dětství než před týdnem přečtenou knihu? A jak paměť „hacknout“ ve svůj prospěch? ...

Co je toxická odolnost? Když „vydržet“ už nestačí

9.května » First Class
Všichni známe příběhy o lidech, kteří zvládnou nemožné. Obdivujeme jejich sílu a říkáme si, že vydržet stres a překonat problémy je známkou skutečné síly. Ale co když vám řeknu, že přílišná odolnost může být ve skutečnosti škodlivá? Představte si tř…

Mozek: Tajemná síla, kterou využíváme jen zčásti?

8.dubna » First Class
Kolik procent svého mozku skutečně využíváme? Tato otázka dlouhodobě fascinuje vědce i širokou veřejnost. V novém dílu podcastu Boření mýtů se neurovědec Aleš Stuchlík spolu s moderátorem Davidem Ederem ponořili do tajů lidského mozku a vyvrátili řa…

Jak vést děti k silné osobnosti – Záznam besedy Rodič 21.století

31.března » First Class
Večer plný zajímavých myšlenek a odborných diskuzí na téma vývoje dětí a rodičovství byl představen nejen prostřednictvím nové Terapeutické knihy pro děti, ale také díky vystoupení významných odborníků. Prof. Lenka Šulová a prof. Aleš Stuchlík se po…

Co se děje v mozku, když se smějeme?

5.března » Vesmír
Humor a smích patří k nejpříjemnějším lidským zkušenostem či zážitkům. Díky nim se cítíme lépe, uvolněněji a propojeni s ostatními lidmi. Ale co vlastně stojí za těmito radostnými projevy z hlediska neurobiologie?

Mají zvířata smysl pro legraci?

5.března » Vesmír
Umí se zvířata smát nebo aspoň usmívat? Mají smysl pro to, čemu my lidé říkáme humor? Pokud ano, jak se jejich schopnosti projevují a k čemu jsou jim dobré?

Jak se učit efektivněji? Neurověda odhaluje překvapivé pravdy

22.února » First Class
Kolikrát jste se snažili zapamatovat důležité informace a nešlo to? Možná jste se učili špatným způsobem. V našem nejnovějším podcastu s neurobiologem Alešem Stuchlíkem se podíváme na revoluční metody učení, které boří zažité mýty. Dozvíte se, proč …

Tato informační stránka o Aleš Stuchlík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Aleš Stuchlík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2025 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes