15
new stories - click to show

Jan Vítek

Related to

V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů

Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů.

NVIDIA slíbila postavit v Británii superpočítač za více než 100 mil. USD

NVIDIA se rozhodla, že na půdě Velké Británie postaví počítač v hodnotě přes 100 milionů dolarů, který se tak stane nejvýkonnějším systémem v této zemi. A je vcelku snadné odhadnout, odkud vítr vane.

Western Digital přistoupí na dohodu ohledně žaloby v kauze SMR disků

Společnost Western Digital byla loni zažalována kvůli tomu, že měla záměrně tajit využití technologie SMR v některých svých pevných discích. V tom rozhodně nebyla sama, ovšem daná žaloba se týkala jen jí. Nyní se WD odhodlala k dohodě.

MSI na své desce ukázalo, jak standard ATX12VO s C10 šetří energii

Především Intel se bude snažit prosazovat nový napájecí standard ATX12VO, který může značně zjednodušit napájecí zdroje pro naše PC tím, že ty přenechají část své práce deskám, jimž dodají jen +12V napětí.

Hubble se po chybě počítače opět přepnul do nouzového režimu

Hubbleův vesmírný dalekohled už si své odpracoval a i když můžeme doufat, že bude sloužit ještě dále, nikdo by se nemohl divit, kdyby se jednoho brzkého dne porouchal natolik, že by NASA musela přerušit jeho misi.

ASRock hlásí snižující se poptávku po GPU, následovat mají ceny

17.June » Svět hardware
Včera jsme se podívali na to, že koncové ceny grafických karet na trhu se pomalu začínají snižovat. Nyní se ozvala společnost ASRock, že dle jejích dat se snižuje poptávka po grafických kartách.

Radxa Zero: klon Pi Zero se 4 jádry a 4 GB paměti RAM

17.June » Svět hardware
Společnost Radxa, která vypustila do světa už jeden známý klon počítače Raspberry Pi v podobě Rock Pi, si připravuje další novinku. Tou bude reagovat na Pi Zero, a tak půjde prostě o Radxa Zero. Co nabídne?

Techspot otestoval problémové desky s Intel B560 dle kvality napájení

17.June » Svět hardware
Právě server Techspot nedávno označil desky s čipsetem Intel B560 za pohromu, pokud jde o jejich schopnosti napájení. Je to ale v podstatě pohroma dané platformy Intelu a také nejde o všechny modely desek bez výjimky. Tomu se věnuje nový test.

AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her

17.June » Svět hardware
Pokud by někdo čekal, že podpora her v rámci technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude obecná a zajistí ji prostě ovladače, pak se mýlil. Každý jednotlivý titul musí technologii FSR podporovat zvlášť, ale seznam se má rychle rozšiřovat.

Boeing spěje k červencovému testu lodi Starliner

17.June » Svět hardware
Společnost Boeing už dávno definitivně prohrála závod se SpaceX o vytvoření prvního soukromého systému, který by pro NASA zvládl vynášet na nízkou orbitu astronauty. S jeho Starlinery se ovšem stále počítá.

WD Black SN850 SSD mají problém na AMD X570, výkon klesá o 40 %

17.June » Svět hardware
Jedno z nejlepších spotřebitelských SSD od firmy Western Digital si dle provedených testů moc nerozumí s čipovou sadou AMD X570, což představuje problém vzhledem k tomu, že tento hardware by si správně měl naopak rozumět co nejlépe.

AMD vypouští na trh Radeon RX 6900 Liquid Cooled: ještě více výkonu

17.June » Svět hardware
Společnost AMD se rozhodla vypustit na trh grafickou kartu Radeon RX 6900 XT Liquid Edition s 330W TBP a rychlejšími paměťmi, která bezpochyby přichází jako odpověď na novou GeForce RTX 3080 Ti.

Tato informační stránka o Jan Vítek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Vítek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes