Johann Adolf

Vztahuje se k

Anne Franková na Festivalu Opera 2017

24.října » Opera PLUS
Festival Opera 2017 pokračuje svou komorní částí, z níž jsme už v Českém muzeu hudby viděli La Semele Johanna Adolfa Hasseho v podání olomouckého Ensemble Damian vedeného Tomášem Hanzlíkem a Anne, beze strachu hledět na nebe Opera studia Praha v D...

Ensemble Damian: V zajetí Cupida

22.října » Opera PLUS
V sobotu 21. října jsme v Českém muzeu hudby mohli poznat žánr komorní opery, jakou se bavila v osmnáctém století aristokracie na soukromých palácových produkcích. La Semele Johanna Adolfa Hasseho, označovaná jako „serenata a tre“, je pro tři pěvc...

Alternativní operní soubory a Festival hudebního divadla Opera 2017

7.září » Opera PLUS
Poté, co jsme před nedávnem představili české soubory stálých operních domů a inscenace, s nimiž přijedou do Prahy na letošní bienále Festivalu hudebního divadla Opera 2017 (od 13. září do 5. listopadu), přicházejí teď na řadu produkce vzniklé nez...

Trojí barokní aleluja

21.dubna » Rádio Proglas
Ranní duchovní hudba neděle Božího milosrdenství má na programu velikonoční skladby Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Adolfa Haaseho a Antonia Vivaldiho.

Divadelní sezonu zakončí ve valtickém zámku Hasseho operou

11.listopadu » Kultura Deník.cz
Valtice – Na ukončení divadelní sezony se chystají ve valtickém zámku. Při té příležitosti uvedou vážnou operu Tabarano e Scintilla skladatele Johanna Adolfa Hasseho. Kulturní odpoledne zahájí tuto neděli ve tři hodiny.

Olomoucké barokní slavnosti začaly, hraje se každý večer

30.června » Kultura Deník.cz
Olomouc - Netřesk, jasmín, hyacint, růže, laskavec. Děti v přestrojení za pastýře a nymfy si postupně vybírají květiny, které vystihují jejich charakter. Společně pak uvijí girlandu z květů pro bohyni Auroru, svou matku.

Terasovité hlediště, nové kostýmy a vzácné tympány. Začínají Olomoucké barokní slavnosti

29.června » ČRo Olomouc
Barokní opera k létu v Olomouci neodmyslitelně patří. Letos má navíc 4. ročník Olomouckých barokních slavností několik novinek. Diváci se dočkají terasovitého hlediště, herci nových kostýmů a hudebníci originálních barokních tympánů.

* Barokní noc v Českém Krumlově

24.června » Právo
Jubilejní 30. ročník Festivalu komorní hudby Český Krumlov začne dnes na zámku tradiční Barokní nocí, replikou barokních slavností, v jejichž rámci zhlédnou návštěvníci i operu Don Tabarando e Scintilla od Johanna Adolfa Hasseho v barokním divadle.

Tato informační stránka o Johann Adolf zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Johann Adolf" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes