15
new stories - click to show

Božena Němcová Česká spisovatelka

Related to


Stories

752. schůzka: Hledání Viktorky

Zatímco v drtivé většině dílů jsme se potkávali s lidmi, kteří pro tuto zemi cosi znamenali, ať už v kladném či záporném významu, dnes nás čeká postavička zcela nevýznamná.

Tereza Semotamová: Dívám se z okna a mluvím k Boženě. Němcová, Bajaja, Vojta a já

19.January » ČRo 3 Vltava
Povídka o hledání štěstí v začarovaném kruhu života. Z rukopisu autorky pro rozhlas připravila Klára Fleyberková. Účinkuje Tereza Rumlová. Režie Markéta Jahodová. Premiéra.

751. schůzka: Babička

19.January » ČRo 2 - Praha
„Začala jsem v tom pracovat po Hynkově smrti, nejhorší době mého života, kdy mne omrzelo v světě žít. Utekla jsem do toho osamělého stavení v malém údolíčku,“ píše Němcová.

Požár elektrorozvaděče v bytové jednotce v Přerově na ulici Boženy Němcové likvidovaly ve…

19.January » Požáry.cz
Požár elektrorozvaděče v bytové jednotce v Přerově na ulici Boženy Němcové likvidovaly ve večerních hodinách 3 jednotky hasičů. Požár nevelkého rozsahu uhašen pomocí ručního hasícího přístroje.

Lípa republiky v Mezilečí

19.January » Turistika.cz
Lípa je v posledních staletích označována za náš národní strom, ale již dávno předtím měla velký ochranný význam, protože se sázela na rozcestích nebo z ní vznikaly mnohá stromořadí, její letorosty se dávaly za okna o letničních svátcích, lipové…

Demolice ‚billboardového‘ domu u Nuselského mostu se odkládá. Úřadu chybí potřebné dokumenty

19.January » iROZHLAS
Bourat se zatím na lukrativní pražské parcele nebude. Úředníci městské části Prahy 2 totiž přerušili posuzování žádosti kvůli nedostatku dokumentů. Odkládají tak záměr majitele srovnat „billboardovou“ budovu u Nuselského mostu se zemí a postavit m...

Kulaté výročí úmrtí Boženy Němcové připomenu různé instituce

19.January » Český Metropol
Několik institucí a sdružení připomene různými akcemi letošní 160. výročí úmrtí nejznámější české spisovatelky Boženy Němcové. Autorka Babičky, Divé Báry či sběratelka českých pohádek zemřela v pouhých 41 letech 21. ledna 1862 v Praze. Před dvěma ...

Princezna se zlatou hvězdou na čele

18.January » Informuji.cz
Divadelní společnost Julie Jurištové Klasická pohádka s písničkami na... | Strakonice - (2022-02-13 15:00:00 - 2022-02-13 00:00:00)

Anna Bolavá: Výprava na Vyšehrad (Poznámky k jednomu výročí v lednu 2012)

18.January » ČRo 3 Vltava
Je mrazivé sobotní dopoledne a rodina se třemi malými dětmi se vydává na vyšehradský hřbitov uctít 150. výročí úmrtí spisovatelky Boženy Němcové.
Jan Prušinovský - Český filmový režisér a scenárista
Anna Kameníková - Česká herečka
Martha Issová - Česká herečka
Miroslav Krobot - Český divadelní režisér, herec
Hynek Čermák - Český herec

Tato informační stránka o Božena Němcová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Božena Němcová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes