Jiří Burýšek

Related to

V New Yorku už je víc nakažených než v celé Itálii

8.April » Seznam Zprávy
Nemoc COVID-19 má na celém světě okolo 76 000 obětí a potvrdila se u asi 1,36 milionu osob. Británie, New York nebo Švédsko hlásí rekordní počet obětí.

Hrozba, na kterou jsme kvůli koronaviru zapomněli. Přes 400 měsíců v řadě je počasí mimo normál

7.April » Seznam Zprávy
Rok 2019 byl druhý nejteplejší v historii měření a letošek pravděpodobně nezůstane pozadu. První dva prozatím naměřené měsíce v roce 2020 byly i v České republice teplotně nadnormální.

Američané se za Johnsona modlí, vzkázal Trump

7.April » Seznam Zprávy
Lékaři přesunuli v pondělí britského premiéra Borise Johnsona na jednotku intenzivní péče. Jeho povinnosti přebírá šéf britské diplomacie Dominic Raab. Slova podpory přichází od všech významných politiků, včetně Donalda Trumpa.

V Česku stoupl v pondělí počet nakažených o 235 případů

7.April » Seznam Zprávy
Počet lidí nakažených koronavirem v Česku se v pondělí zvýšil o 235 na celkových 4822. Z nemoci covid-19 se dosud uzdravilo 121 lidí, naopak 78 pacientů s koronavirem v nemocnicích zemřelo.

V Evropě se letos mělo umírat méně. Pak přišel koronavirus. Data, jak ovlivnil celkovou úmrtnost

7.April » Seznam Zprávy
Statistika smrtnosti na infekci covid-19 se v různých zemích liší. Zatímco v Itálii překročila 10 procent, například v Jižní Koreji se už několik týdnů drží pod dvěma procenty.

Zpomalit epidemii bez tvrdých opatření i ztrát? Korejcům pomohly testy a osobní data

27.March » Seznam Zprávy
Smrtnost na COVID-19 se v Itálii vyšplhala už na 9,26 %. V Jižní Koreji a několika dalších zemích je zatím mírně nad jedním procentem. Proč jsou údaje z asijské země tak odlišné?

Proč má koronavirus v Itálii dvacetkrát vyšší smrtnost než v Německu?

25.March » Seznam Zprávy
Smrtnost onemocnění COVID-19 v Itálii už dosáhla 9,26 %, v Německu ale jen necelých 0,5 %. Jak je to možné? Odborníci i dostupná data ukazují, že jde o kombinaci mnoha dílčích faktorů. Vyjmenovali jsme nejdůležitější z nich.

Předtím a potom: Podívejte se k hlavním evropským památkám

24.March » Seznam Zprávy
Přinášíme další sérii fotografií, jež ukazuje, jak karanténa v evropských zemích mění místa, která známe z pohlednic či vlastních fotografií. Tentokrát jsme vybrali známé stavby starého kontinentu.

Dříve a dnes. Tyto fotky srovnávají, jak svět utlumila nákaza

16.March » Seznam Zprávy
Svět bez turistů, takový neznáme. Metropole se vylidňují, státy ve snaze zastavit nebezpečnou nákazu zavírají hranice. Památky zejí prázdnotou. V galerii nabízíme pohled do obvykle hojně vyhledávaných turistických míst před a po vypuknutí pandemie.

Pro školy: Heliodor Píka a ti druzí. Hrdinové 2. světové války, které potrestali komunisti (video)

27.February » Seznam Zprávy
Heliodor Píka, Karel Kutlvašr a mnoho dalších hrdinů bojovalo v první i druhé světové válce za svou vlast. Za své úspěchy v boji získávali za hranicemi mnoho ocenění – nastupující komunistický režim v nich však viděl ohrožení. Po svém návratu na n...

Tato informační stránka o Jiří Burýšek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Burýšek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes