15
new stories - click to show

Ondřej Dvořák

Related to

Vítězové klimatické změny

8:16 » Akademon
I když vědci a novináři předestírají hlavně negativní až apokalyptické důsledky klimatických změn, existují i pozitiva. Situace není jednoduchá ani jednostranná. The post Vítězové klimatické změny appeared first on akademon.cz .

Každé prase má výraznou osobnost

7.March » Akademon
Vyrovnat se primátům brání prasátkům nejspíš nedostatečná šikovnost rypáčků při zacházení s joystickem. The post Každé prase má výraznou osobnost appeared first on akademon.cz .

Kosmické caffé latte

6.March » Akademon
Jaká je průměrná barva Vesmíru a co na to vědci? The post Kosmické caffé latte appeared first on akademon.cz .

Páření můr podněcuje červené světlo

5.March » Akademon
Páření můr Conogethes punctiferalis podněcuje červené světlo malé intenzity. Jak to dělá? The post Páření můr podněcuje červené světlo appeared first on akademon.cz .

Unikátní video časového krystalu

4.March » Akademon
Velký úspěch fyziky! První časový krystal za normální teploty na videu. The post Unikátní video časového krystalu appeared first on akademon.cz .

Umělá inteligence CASSY zabrání sebevraždám

3.March » Akademon
Obrovský nárůst sebevražd může zastavit umělá inteligence CASSY. The post Umělá inteligence CASSY zabrání sebevraždám appeared first on akademon.cz .

Obrázky z Marsu – sol 11

2.March » Akademon
Duny neobjasněného vzhledu, dva měsíce z jednoho a přístrojové vybavení vozítka Perseverance. The post Obrázky z Marsu – sol 11 appeared first on akademon.cz .

Některé dýchají, jiné rozkládají potravu

1.March » Akademon
Bakterie spolupracují více, než jsme se doposud domnívali. Dělba práce a koordinace je rozsáhlejší než pouhá tvorba bakteriálních filmů, při které vystačí s jednosměrnou difuzí signálních molekul. The post Některé dýchají, jiné rozkládají potravu ...

Vnější ohrožení stmeluje šimpanze

28.February » Akademon
Tlupy šimpanzů se jako zatím jediní lidoopi chovají za určitých okolností stejně jako lidé. The post Vnější ohrožení stmeluje šimpanze appeared first on akademon.cz .

Slyšeli jste někdy o číslicích cisterciáckých?

26.February » Akademon
Slyšeli jste někdy o číslicích cisterciáckých? Znáte číslice arabské, které jsou vlastně indické, a dnes je používá celý svět. Poznáte i číslice římské. Ale cisterciácké? The post Slyšeli jste někdy o číslicích cisterciáckých? appeared first on ak...

Crowdfunding jen při dobrém počasí

25.February » Akademon
O ochotě investorů sáhnout do peněženky rozhoduje i počasí. The post Crowdfunding jen při dobrém počasí appeared first on akademon.cz .

Robot s pneumatickým mozkem je jediný

24.February » Akademon
Jak funguje robot, který nemá vůbec žádnou elektroniku? The post Robot s pneumatickým mozkem je jediný appeared first on akademon.cz .

Tato informační stránka o Ondřej Dvořák zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ondřej Dvořák" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes