15
new stories - click to show

Martin Haluzík

Related to

Obezita zhoršuje průběh i běžné chřipky. Hubnutí si „užívejte“, budete zdravější

16.December » Lidovky.cz
Významnými příčinami kardiovaskulárních onemocnění jsou obezita a nadváha. V Česku je obézní asi pětina obyvatel, nadváhu má asi 40 procent. Způsobují si vysoký krevní tlak i cholesterol a cukrovku.

Když cukrovka bije na poplach: Kdy už jsme k ní skutečně blízko?

10.November » mojezdravi.cz
Zachytit včas stoupající hladinu cukru v krvi. Právě s tím mají Češi dost velký problém. Diabetes má dnes už více než deset procent české populace. Počet pacientů majících potíže s diabetem stále stoupá.

Cukrovka se vyskytuje u stále mladších lidí, říká profesor Hauzík. Mluví o několika rizikových faktorech

5.October » ČtiDoma.cz
Zatímco dříve se pro diabetes 2. typu často používalo pojmenování "stařecká cukrovka", nyní se diabetologové běžně setkávají ve... Zdraví zajímavost

Je obezita nemoc? Odpovídá profesor Martin Haluzík, přednosta Centra diabetologie IKEM

30.July » ČRo 2 - Praha
Proč se nestal právníkem a obrátil pozornost k medicíně? Je obezita nemoc? Můžeme mít její příčiny opravdu pod kontrolou? A jak se máme dobrat opravdu účinné pomoci?

Na konci července se připomíná Světový den Castlemanovy choroby

Světový den Castlemanovy choroby připadá každoročně na 23. červenec. Tento den je vždy velkou příležitostí pro lékaře, vědce i pacientské organizace spojit síly v pomoci nemocným s tímto vzácným onemocněním. Letos tomu tak bylo již popáté.…

Mendela by naše práce zajímala a bavila

Na počest výročí 200 let od narození Gregora Johanna Mendela se v Brně konala konference, na kterou přijeli vědci z oblasti genetiky a příbuzných oborů z celého světa včetně tří nobelistů. Jeden z nich, britský genetik sir Paul Nurse, na…

Haluzík: První virtuální národní institut je jedinečný projekt

Přednosta Centra diabetologie, vedoucí Laboratoře translační a experimentální diabetologie a obezitologie IKEM prof. MUDr. Martin Haluzík, DrSc., se stal hlavním koordinátorem nového virtuálního Národního institutu pro výzkum metabolických…

Projekt CarDia je historicky největším počinem v ČR na poli civilizačních chorob

Národní institut pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění (CarDia) spojuje pět center vědecké, výzkumné a klinické excelence. Své síly v něm spojily týmy odborníků z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM),…

Píchnout si inzulín a hned se najíst? Látku, která by zjednodušila život diabetikům, hledají čeští vědci

16.July » Český rozhlas
Vědci v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd se snaží vyvinout pozměněný inzulín. Uměl by lépe napodobit přirozené chování tohoto hormonu v těle. Pacienti by se díky tomu mohli najíst hned po jeho aplikaci. Teď to většinou není možné.

Zlom pro vývoj léků na obezitu a cukrovku? Česko získalo miliardu

13.July » Seznam Zprávy
Postup proti kardiovaskulárním a metabolickým nemocem má poprvé v historii země posílit spolupráce hned několika center. Posunout by se mohl i vývoj látky proti předčasnému stárnutí buněk.

Ekonomická krize se odráží i na zdraví, rizika jsou obrovská, varuje lékař

9.July » Seznam Zprávy
Ve stínu pandemie se v Česku naplno rozbujely civilizační choroby včetně obezity a cukrovky. Mnohdy přitom může zdraví zlepšit pár změn životního stylu, říká Martin Haluzík, přednosta Centra diabetologie IKEM.

EU dá ČR miliardu na diabetologii, kardiologii a obezitologii

6.July » zdravezpravy.cz
Inovativní léky, moderní léčebné postupy, posílení prevence a podpora výzkumu v diabetologii, kardiologii a obezitologii. To jsou oblasti, do kterých míří více než miliarda korun z evropských fondů.
Ondřej Hejma - Český zpěvák a hudební skladatel

Tato informační stránka o Martin Haluzík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Haluzík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes