15
new stories - click to show

František Jaskula

Related to

Nepovolené vstupy rezervacím škodí, zákaz ročně poruší tisíce lidí

10.November » iDNES.cz
Maloplošná zvláště chráněná území schraňují to nejcennější z přírody. Platí tam zvláštní pravidla, někde je vstup lidem dokonce úplně zakázán. Ochránci přírody v Beskydech se však ročně potýkají s tisícovkami případů, kdy lidé omezení nerespektují.

Zákazy porušují houbaři i turisté, v chráněných oblastech padly stovky pokut

20.October » iRegiony Impuls
Selfie u Petrových kamenů, parkování na hrázích rybníků v Poodří či výstup na vrchol Kněhyně. Správci chráněných oblastí v Moravskoslezském kraji rozdali v letošní letní sezoně stovky pokut.

Strážci přírody v Jeseníkách pokutují borůvkáře za nepovolené vjezdy do lesů

24.August » ČRo Ostrava
Pokuta ve výši pět až deset tisíc korun hrozí lidem, kteří v Jeseníkách vjedou do lesů bez povolení. Tamní strážci přírody teď řeší desítky takových případů týdně.

Obce žádají stálý zákaz kamionů okolo přehrady Šance. Jinde z toho mají obavy

13.March » iRegiony Impuls
Lidem z obcí na silnici I/56 vedoucí okolo přehrady Šance přes beskydský horský masiv došla trpělivost. Žádají, aby po úzké a klikaté silnici s několikerým stoupáním nemohla projíždět tranzitní nákladní doprava, která směřuje nejčastěji na Slovensko…

Obec zavře přírodu do trezoru, virtuální expozici chce otevřít ještě letos

21.August » iRegiony Impuls
Když s tím nápadem poprvé přišel starosta Horní Lidče Josef Tkadlec, znělo to jako z pohádky. Uzamknout přírodu do obrovské budovy a ukazovat ji lidem? Dnes je to ovšem realita a stavba pojmenovaná Trezor přírody už v obci na Valašsku stojí. Budova …

Kabinky v nedohlednu. Proměna lanovky na Pustevny se zadrhla, nejsou peníze

17.July » iDNES.cz
Lanovka z Ráztoky na beskydské Pustevny zůstane v současné podobě značně déle, než se původně počítalo. Peníze na její modernizaci se totiž nepodařilo získat, proto byl projekt odložen.

Vědci sledují pohyb rysů po Beskydech, pět z nich má nově telemetrický obojek

9.April » EnergoZrouti.cz
Vědcům z Mendelovy univerzity v Brně se za poslední rok povedlo označit telemetrickým obojkem pět rysů v centrální části Moravskoslezských Beskyd. Díky tomu mohou snadno sledovat jejich pohyb a určit koridory.

Pandemie ztěžuje úklidy přírody. Odpadu přibylo, v horách chybí dobrovolníci

21.March » iDNES.cz
Obaly od potravin a nápojů, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky. Lidé od podzimu kvůli protiepidemickým opatřením jinam než do přírody prakticky nemohli a množství odpadků, jež tam pohodili, je enormní.

Davy lidí nechávají v Beskydech odpadky, obce lamentují nad parkováním

7.January » iDNES.cz
Jinam nemůžou, tak vyrážejí do přírody. Na hory jezdí davy lidí, zůstávají tam po nich tuny odpadků i špatně odstavená auta. Například ochránci přírody v Beskydech chystají informační kampaně a s obcemi hledají nové plochy pro parkování.

Konec chaosu a nevkusu. Kraj chce upravit vrchol beskydské Lysé hory

2.August » iRegiony Impuls
Davy lidí se takřka každodenně valí na Lysou horu, nejvyšší beskydský vrchol. Nahoře pak vládne živelnost, což moravskoslezský krajský úřad hodlá četnými úpravami změnit. Změny žádají i ochránci přírody, přičemž poukazují na stále vyšší počet návště…

Stanování v zákazu, auta v lese. Přestupky turistů policie přísně pokutuje

27.July » iRegiony Impuls
V Beskydech, Bílých Karpatech, Hostýnských vrších i na dalších místech ve Zlínském kraji tráví letošní dovolenou několikanásobně více turistů než dřív. Vyrážejí na kola k Baťovu kanálu, vyhledávají rozhledny, přírodní zajímavosti a další oblíbená mí…

Zub času, voda a pohorky turistů jsou neúprosné. Kde příroda dostává zabrat?

Pustevny, Lysá hora, Čertův mlýn, Pulčínské skály, Brdo, Svatý Hostýn, hrad Lukov… Místa, kde má příroda co ukázat, ale zároveň místa, která dostávají zabrat. Tisíce turistických bot zarývají hluboké vrásky do zdejší krajiny, ochranáři se zas a zas …

Tato informační stránka o František Jaskula zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Jaskula" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes