Rudolf Jedlička

Related to

SPOLEČNOST: Filantropie je, když…

25.August » Neviditelný Pes
Vydáme „Znamenité lékaře v českých zemích“ jako knihu a rozdáme ji lékařům, sestrám a ostatním zdravotníkům.

Bezruký Frantík

17.August » blog.idnes.cz
František Filip (1904-1957) se narodil v Jamném nad Orlicí, malé vesničce pod Orlickými horami. Narodil se bez rukou, v rodině se sedmi dětmi.

Běh pro Jedličku 2020

7.August » Běháme.cz
24. září 2020 proběhne historicky 1. ročník charitativní akce „Běh pro Jedličku“. Akci pořádá Nadace Jedličkova ústavu ve spolupráci s Katedrou sportů v přírodě Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Patronem běhu je David Svoboda – ...

Vizionář, který u nás zavedl rentgen a z 'mrzáčků dělal platné členy společnosti'

14.February » Tiscali.cz
Vůdčí osobnost české chirurgie, průkopník rentgenologie i léčebné rehabilitace, zakladatel Pražského sanatoria a dodnes fungujícího Jedličkova ústavu pro tělesně postiženou mládež. Lékařský vizionář Rudolf Jedlička se snažil léčit "celého člověka".

Sobotní Noční linka: Život na dvou kolech

26.October » ČRo Hradec Králové
Dnes vám chci připomenout dva muže, kteří se velmi zasloužili o zkvalitnění života postiženým dětem a posléze dospělých.

Abilympiáda 2019: Soutěž dovedností, kde vyhrává každý!

Další ročník Abilympiády pro děti a mládež, tradiční soutěže dovedností nejen v ručních řemeslech, která je určená dětem a mládeži se zdravotním postižením. Akce proběhne v sobotu 18. května v areálu Jedličkova ústavu.

Lysá vystavuje ve sněmovně

Lysá nad Labem, Praha – Výstavu na počest dvou nejslavnějších rodáků z Lysé připravila místní radnice ve spolupráci s muzeem ve dvoraně Poslanecké sněmovny.

Právě vyšlo nové Můžeš!

28.March » Helpnet.cz
Nemáme klapky na očích, říká současný ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý o komplexních službách zařízení s více než staletou tradicí.

Pokusy i zvláštní přístup. Školy pro handicapované děti fungují už 150 let

2.March » iDNES.cz
V roce 1869 byly položeny základy dnešního speciální školství Hasnerovým školským zákonem, který nařizoval zakládání škol pro tělesně a mentálně postižené děti. Letos od vyhlášení tohoto v mnoha ohledech revolučního zákona uplyne 150 let. Další čl...

Rentgen ho připravil o prsty, přesto dál léčil. Před 150 lety se narodil zakladatel Jedličkova ústavu

20.February » ČT24
Byl evropsky proslulým chirurgem, ale vynikal i jako diagnostik. Jako jeden z prvních začal v českých zemích pracovat s rentgenem, který prosazoval jako diagnostický prostředek, ale i jako doplněk léčby zhoubných nádorů. V roce 1913 pak stál u zro...

Založil ústav pro hendikepované děti a experimentoval s rentgenem. Před 150 lety se narodil Jedlička

20.February » Český rozhlas
Před 150 lety se narodil Rudolf Jedlička, zakladatel známého ústavu pro děti a mládež s tělesným postižením v Praze na Vyšehradě. Jedličkův ústav, „jedličkárna“ nebo také zkráceně „jedle“, dodnes funguje a snaží se o začlenění hendikepovaných lidí...

Tato informační stránka o Rudolf Jedlička zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Rudolf Jedlička" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes