15
new stories - click to show

David Julius

Related to

Nobelovu cenu za lékařství získal švédský biolog Pääbo

3.October » zdravezpravy.cz
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2022 dostane švédský odborník na evoluční genetiku Svante Pääbo. Ocenění biologovi náleží za objevy, jež se týkají genomů předchůdců člověka a evoluce člověka.

10 skvělých věcí, které se v roce 2021 staly ve sportu i mimo něj

30.December » Aktin
Rok 2021 se v naší paměti nejspíš nezapíše jako ten nejlepší rok. I tak se ale stalo spousta skvělých věcí, na které určitě budeme rádi vzpomínat. Jaké to jsou?

Dvojice vědců získala Nobelovu cenu za objevení receptorů reagujících na dotek a teplo

26.October » Pozitivní zprávy
Ardem Patapoutian a David Julius –⁠ dvojice vědců, která obdržela v letošním roce Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu. Jejich objev zásadně ovlivnil chápání smyslové biologie. Naše schopnost vnímat teplo, chlad a dotek je důležitá pro náš každode…

Byly rozděleny Nobelovy ceny. Seznamte se s jejich laureáty a oceněnými činy

11.October » Pozitivní zprávy
Fyzika, chemie, fyziologie a lékařství, literatura, ekonomie a mír –⁠ to jsou kategorie, ve kterých mohou vědci, spisovatelé, aktivisté či organizace získat jedno z nejprestižnějších ocenění na světě. Švédská akademie vyzdvihla 12 osobností za jejic…

Nobelovu cenu za fyziku může získat výzkum metamateriálů i zpomalení světla

5.October » Technet.cz
Druhá letošní Nobelova cena bude udělena fyzikům. Podle odhadů by mohl výbor sídlící ve švédském Stockholmu ocenit práce, které se zabývají kvantovými informacemi, metamateriály, ale třeba i zpomalením a zastavením světla.

Za objev receptorů teploty a hmatu. Nobelova cena míří ke dvěma americkým molekulárním biologům

Objevy oceněných umožnily pochopit, jak mohou horko, chlad a mechanické síly podnítit nervové impulzy, které lidem umožňují vnímat a přizpůsobovat se okolnímu světu.

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství

5.October » Akademon
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství pro rok 2021 získali společně molekulární biologové David Julius a Ardem Patapoutian za objev teplotních a hmatových receptorů. The post Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství appeared first on akademon.cz .

Byla udělena Nobelova cena za rok 2021. Kdo dostal Nobelovu cenu za medicínu?

4.October » Pravda24
Nobelova cena za medicínu 2021 byla udělena za receptory hmatu, tepla a chladu. Výherci jsou Američan David Julius a Armén žijící v USA Ardem Patapoutian. Nobelova cena za lékařství nebo fyziologii byla udělena za objev buněčných receptorů, které js…

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získali Američané za objev teplotních a hmatových senzorů

4.October » E15.cz
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2021 dostanou společně Američané David Julius a Ardem Patapoutian za objev receptorů teploty a hmatu. Oznámil to stockholmský Karolínský institut. Objevy oceněných podle institutu umožnily pochopit, jak…

Nobelovu cenu za lékařství dostanou vědci, kteří zjistili, jak vnímáme teplo a chlad

4.October » Nedd
Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2021 dostanou Američané David Julius a Ardem Patapoutian za objev receptorů teploty a hmatu. Oznámil to v pondělí Karolínský institut ve Stockholmu.

Nobelisté zkoumali tělesné vnímání, každý z jiného úhlu. Vědce odjakživa zajímá, jak fungují lidské smysly

4.October » Lidovky.cz
Letošní Nobelovu cenu v oboru fyziologie a medicíny získala dvojice výzkumníků. Američan David Julius objasnil způsob, jímž naše nervová soustava registruje teplo. Jeho krajan arménského původu Ardem Patapoutian přišel na to, jak vnímáme tlak.

Nobelovu cenu za lékařství mají američtí objevitelé tepelných a hmatových čidel

4.October » MedNews
Stockholm 4. října (ČTK) - Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství za rok 2021 dostanou společně dva američtí molekulární biologové David Julius a Ardem Patapoutian za objev receptorů teploty a hmatu. Oznámil do dnes stockholmský Karolínský institut…
Howard Hughes - Výzkumný ústav
SARS-CoV-2 - Nový koronavirus způsobující onemocnění COVID-19

Tato informační stránka o David Julius zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "David Julius" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes