15
new stories - click to show

Věra Kociánová

Related to

Šlepikas, Alvydas: Jmenuji se Maryte

2.October » iLiteratura.cz
Jeden z nemnoha česky dostupných litevských románů se obrací k pozapomenutému tématu těsně poválečného Pobaltí. Pojem „vlčí děti“ má do romantiky příběhů o Tarzanovi či Mauglím skutečně velmi daleko.

„Jmenuji se Maryte a jsem katolička“ – slova, která mohou zachránit život

20.September » Kultura21.cz
Na začátku roku 1946 ve Východním Prusku vládnou tvrdou rukou vítězní Rusové. Berou si, co chtějí, a tyranizují původní německé obyvatelstvo. Malá Renata, její maminka, teta a sourozenci museli opustit hezký dům, kteří zabrali Rusové, a nastěhovat...

Vánoce připraví také pacientům v Jesenické nemocnici

24.December » Novinky.cz
Poslech koled, vánoční výzdoba, zdobení vánočních stromečků, ale i volnější režim návštěv zpestřuje pacientům v Jesenické nemocnici vrcholící advent a blížící se Vánoce.

Věra Kociánová: Stojí za to dělat věci, které člověka baví, i když je to leckdy pořádná dřina

11.October » ČRo Hradec Králové
Věra Kociánová žije v městysu Pecka na Podzvičinsku a je to neobyčejná žena. Přesvědčili jsme se o tom v jejím letním království při natáčení rozhlasové Návštěvy. Zázemí nám poskytla malá maringotka pod peckovským hradem, ve které bylo právě „na l...
Jáchym Topol - Český básník, prozaik, hudebník
Miloš Zeman - Prezident ČR

Tato informační stránka o Věra Kociánová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Věra Kociánová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes