15
new stories - click to show

Bohumil Kotlík

Related to

REKORDNÍ VEDRA JSOU ZPĚT. VYHNĚTE SE PŘEHŘÍVÁNÍ DOMU ZATEPLENÍM

10.August » Bydlet.cz
Teplotní extrémy posledních dní překonávají historická maxima a podle klimatologických studií se s vlnami veder budou obyvatelé Evropy potýkat i v dalších letech. Proti změnám klimatu můžeme každý z nás bojovat jen těžko, pohodlné „trenýrkové tepl...

Letní teploty se blíží. Bude v tramvajích i přes koronavirus klimatizace?

18.May » Seznam Zprávy
Pražský dopravní podnik v tramvajích a autobusech jezdí s vypnutou klimatizací. S blížícím se létem ji však opět zapne. Čeští epidemiologové říkají, že díky ventilaci a klimatizaci se může nový typ koronaviru šířit rychleji.

Nanotechnologie ve školkách jako experiment na dětech? Krnov otevřel téma

U nových vynálezů je žádoucí předběžná opatrnost. Případ z Krnova varuje, že nanočástice se přesouvají z vědeckých laboratoří do praxe příliš živelně. Odborná polemika o bezpečnosti není uzavřená.

Patří oxid titaničitý do školky? V Krnově zazněly argumenty pro i proti

Oxid titaničitý a nanotechnologie dosud bývaly tématem přednášek jen na vědeckých konferencích a vysokých školách. Záměr chránit děti v krnovských školkách před infekcemi touto novinkou ale upoutal zájem široké veřejnosti.

Případ pečicího papíru. Jak chemické látky (ne)otravují náš život

29.January » Ekolist
Pečicí papír je příkladem jednoduchého a levného výrobku, který nám usnadňuje a zrychluje práci v domácnosti. Čas od času se ale objevují zprávy, že jeho používání je zdravotně rizikové. Kolik je na takových zvěstech pravdy?

Sto lidí ročně umře v Libereckém kraji předčasně kvůli špatnému ovzduší

13.October » iRegiony Impuls
Šaldovo náměstí, Letná nebo průmyslová zóna Jih. Místa, která jsou z pohledu kvality ovzduší nejhorší v Liberci. Potvrdilo to měření hygieniků a Státního zdravotního ústavu.

Sto lidí ročně umře v Libereckém kraji předčasně kvůli špatnému ovzduší

13.October » iDNES.cz
Šaldovo náměstí, Letná nebo průmyslová zóna Jih. Místa, která jsou z pohledu kvality ovzduší nejhorší v Liberci. Potvrdilo to měření hygieniků a Státního zdravotního ústavu. Další články k tématu: Ovzduší firma neničí, obyvatele liberecké čtvrti p...

Ovzduší v Liberci nejvíc zatěžuje doprava a průmyslová zóna, naměřili hygienici

12.October » Liberecký deník
Nic moc se nezměnilo. Tak by se daly shrnout výsledky měření ovzduší, které loni v říjnu prováděli hygienici na šesti místech v Liberci. Nové výsledky jsou totiž velmi podobné těm z posledního podobného měření konaného v roce 2005.

Měření ukázalo, že nejhorší kvalita ovzduší v Liberci je v centru

10.October » Ekolist
Nejhorší kvalita ovzduší v Liberci je v centru kolem Šaldova náměstí, důvodem je hustá doprava. Ve srovnání s rokem 2005 se ale ovzduší v krajském městě zásadně nezměnilo, v některých parametrech byly výsledky lepší. Ukázalo to měření, které před ...

Měření ukázalo, že nejhorší kvalita ovzduší v Liberci je v centru

9.October » Liberecká Drbna
Nejhorší kvalita ovzduší v Liberci je v centru kolem Šaldova náměstí, důvodem je hustá doprava. Ve srovnání s rokem 2005 se ale ovzduší v krajském městě zásadně nezměnilo, v některých parametrech byly výsledky lepší. Ukázalo to měření, které před ...

Prašnost v Česku stoupá. Češi by se měli zamyslet nad svým životním stylem, říká expert zdravotního ústavu

26.May » Seznam Zprávy
S dlouhotrvajícím suchem vzrůstá i míra prašnosti v ovzduší. Tu můžeme pozorovat nejen na zaprášeném nábytku, ale i na zhoršeném zdravotním stavu.

Dýcháme špatný vzduch. Ročně kvůli tomu zemře přes pět tisíc Čechů

7.February » Deník.cz
Kvůli znečištění ovzduší podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v Česku umírá téměř dvakrát víc lidí, než je průměr 36 členských států. Ten v roce 2016 činil 352 lidí na milion obyvatel, v Česku to bylo 633 lidí. OECD to uved...
Radko Martínek - politik ČSSD, hejtman Pardubického kraje

Tato informační stránka o Bohumil Kotlík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Bohumil Kotlík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes