15
new stories - click to show

Martin Krčma

Related to

Řemeslníci zahájili rekonstrukci střechy kroměřížského zámku

21.January » Seznam Zprávy
Řemeslníci zahájili v těchto dnech rekonstrukci střechy kroměřížského zámku, který je spolu s Podzámeckou a Květnou zahradou od roku 1998 zapsaný na seznamu památek UNESCO.

Řemeslníci odkryli v Kroměříži konstrukci podlahy zámecké galerie

14.January » Seznam Zprávy
Podlaha největšího sálu zámecké galerie je zároveň stropem přísálí Sněmovního sálu, který si zahrál v oscarovém filmu Amadeus. Odborníci se obávali, že dřevěné trámy z 18. století mohou být poškozené, to se nepotvrdilo.

Filmaři v Kroměřiži: Od trezorového Ucha po oscarového Amadea

10.December » Kultura Deník.cz
Nejčastěji si filmaři k natáčení vybírají prostory Arcibiskupského zámku. Natáčelo se však i v areálu místní Psychiatrické léčebny.

Památky ve Zlínském kraji ruší adventní akce, přišly o tisíce turistů

4.November » iRegiony Impuls
Správci turistických cílů ve Zlínském kraji se musejí vypořádat s milionovými ztrátami. Sezonu už prakticky ukončili, obejít se budou muset bez každoročních adventních akcí. Přestože jim covidová pandemie pokazila letošní rok, provozovatelé památe...

Student z brněnské techniky navrhl futuristický vzhled karavanu. Získal cenu

6.October » Brněnský deník
Vymyslel a navrhl karavan s futuristickým vzhledem. A za to získal Tomáš Skřivánek z Fakulty strojního inženýrství brněnské techniky hlavní cenu letošního Bienále studentského designu Design.S.

Památná lípa připomíná vznik spolupráce mezi městem, krajem a arcibiskupstvím

Ačkoliv už podle názvu patří Podzámecká zahrada v Kroměříži neodmyslitelně k zámku, od samého počátku své existence byla přístupná široké veřejnosti. Obyvatelé Kroměříže tak na vlastní oči viděli, jak zahrada postupem mění svou podobu.

Car a císař v Kroměříži

23.September » www.kudyznudy.cz
Komentovaná prohlídka nové expozice Kroměříž v soukolí dějin (Muzeum Kroměřížska) a Car a císař v Kroměříži (Arcibiskupský zámek).

Archeologický nález z doby husitské zbrzdil opravu Mlýnské brány

15.September » Kroměřížský deník
Podzámecká zahrada a zámek prochází v této době významnou rekonstrukcí za téměř čtvrt miliardy korun. Práce se ze zahrady pomalu přesunují na zámek. Mezi prvními byla s rekonstrukcí na řadě Mlýnská brána. Stejně rychle, jak opravy začaly, tak i sk...

Jak „Drak“ málem nedoletěl. Přístup SpaceX k softwaru NASA překvapil

12.August » Technet.cz
Společnost SpaceX má z pohledu NASA poněkud neortodoxní pohled na vývoj softwaru. Jak ukázalo několik letů v posledních době, ten má ovšem i své výhody.

Nová americká vesmírná loď se ovládá přes webovou stránku

5.August » Technet.cz
Software je často přehlíženou stránkou současných kosmických lodí. V poslední době však programátoři a inženýři společnosti SpaceX alespoň trochu dali nahlédnout do nitra systémů, které řídí jejich stroje, včetně například nové kosmické lodi pro l...

Dlouhý rybník se postupně napouští, vrátí se i výletní lodičky

Ještě před pár měsíci bylo z Dlouhého rybníku v kroměřížské Podzámecké zahradě staveniště. Uprostřed stály navezené hromady kamení a posléze k nim přibyla těžká technika.

Do Dlouhého rybníka v Podzámecké zahradě se vrátila voda

Kroměříž - Do Dlouhého rybníka v Podzámecké zahradě v Kroměříži, která je zapsána na seznamu památek UNESCO, se vrátila voda. Kvůli odtěžení sedimentů a opevňování břehů...
Michal Mynář - Psychoterapeut

Tato informační stránka o Martin Krčma zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Krčma" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes