15
new stories - click to show

Michael March

Related to

O téhle akci ještě uslyšíme. Festival spisovatelů Praha nebude a možná skončí úplně

21.September » Lidovky.cz
Festival spisovatelů Praha letos nebude. A možná skončí úplně. Velká trojka zdejších literárních událostí roku, kam patří podzimní Festival spisovatelů spolu s jarním Světem knihy a letním Měsícem autorského čtení, tak zchudne. Dost výrazně a nenahr…

Lawrence Ferlinghetti. Rozhovor s beatnikem v Praze aneb knížka se skutečným příběhem

25.February » Citarny.cz
Seděli jsme s Lubošem Snížkem u Vodrážků a čekali na Ferlinghettiho. Brouzdal někde po Praze, ale pořád se nevracel a my už byli jako na jehlách. Luboš, kterej u něj byl před rokem v San Francisku, se strachoval, aby ho ještě vůbec poznal a taky jsm…

Byl vězněn, prchal na motorce. Přijede držitel Nobelovy ceny za literaturu Soyinka

24.June » Aktuálně.cz
Za kritiku diktátorů byl vězněn v cele jeden krát dva metry, později ujel ze země na motorce pod zástěrkou, že jede lovit ptáky.

Praha po letech přestane podporovat Festival spisovatelů, podle ní je elitářský

16.December » Aktuálně.cz
Po 30 letech, kdy vozil autory jako Salmana Rushdieho nebo Chucka Palahniuka, Praha přestane podporovat svůj nejznámější literární festival.

Daniel Konrád: Spasí krása svět? Festival spisovatelů klade těžké otázky, letos kvůli feministce zvažoval ochranku

15.October » Kultura.iHNed.cz
Nikdo neklade spisovatelům tak těžké otázky a zároveň nikdo se o ně nestará jako Michael March. Americký básník, který tento týden podevětadvacáté pořádá Festival spisovatelů Praha, vždy pozve nějaké ty laureáty Nobelovy nebo Pulitzerovy ceny. Zaříd…

Cunningham v Praze oslaví výročí Hodin, poprvé bude číst z nového románu

4.June » Bleskově.cz
Hostem Festivalu spisovatelů bude Michael Cunningham, který před 20 lety dostal Pulitzerovu cenu za později zfilmovaný román Hodiny.

Festival spisovatelů letos oslaví krásu, přijede feministka Greerová

27.May » Bleskově.cz
Hostem Festivalu spisovatelů bude letos významná feministka Germaine Greerová, jejíž kniha Eunuška se začátkem 70. let stala bestsellerem.

S Ferlinghettim v Praze aneb knížka se skutečným příběhem

11.May » Citarny.cz
Exkluzívní rozhovor s legendárním básníkem, posledním žijícím představitelem beatnické generace, vedený během jeho pražské návštěvy v roce 1998 s jeho překladateli. Básník se zamýšlí nejen nad budoucností poezie v současném globalizovaném světě, ale…

Festival spisovatelů vyždímal ze státu jen 300 tisíc

10.May » Citarny.cz
I podle mne nepodporuje Festival spisovatelů českou literaturu a není ani významnou kulturní události, jak se snaží March a jeho tým lidem namluvit. Je tomu spíš naopak.

Kontroverzní veřejný projekt Praha město literatury byl schválen a zprivatizován

4.May » Citarny.cz
Kontroverzní projekt Praha město literatury v žádném případě nezohledňuje skutečný stav literárního dění v Praze. Je to projekt na klíč, do kterého organizátoři nezapojili literaturu, která tady dlouhá léta funguje a žije.

Tato informační stránka o Michael March zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michael March" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes