Sylvia Plathová

Vztahuje se k

Když je genialita na obtíž: Kteří velikáni se uchýlili k sebevraždě?

18.prosince » ČtiDoma.cz
Proč mělo tolik slavných lidí psychické problémy? Proč se jich tolik uchylovalo k alkoholu či k drogám. Na podobné otázky... Praha Kultura

Ani svůj život neukočírovala. Osud básnířky připomíná jediná próza

29.srpna » iDNES.cz
Po dvou dekádách u nás vychází jediný román americké básnířky Sylvie Plathové Pod skleněným zvonem. Znovu za ním stojí nakladatelství Argo.

Nejlepší filmy Romana Polanského

17.srpna » Magazín.cz
Svět divadla a filmu pro něj byl zpočátku úkrytem před strastmi života i způsobem, jak vybít negativní energii. Dnes jen málokterý režisér vyvolává tolik vášní jako právě Roman Polanski, jenž 18. srpna oslaví své 85. narozeniny.

Proč se Janovi říká Honza, Josefovi Pepa a Alexandrovi Saša

15.srpna » Magazín.cz
Jedny z nejčastěji používaných mužských jmen mají zvláštní domácí tvary, které však přímo nekopírují spisovnou podobu jejich jména. Kde se tedy vzali všichni ti Honzíci, Pepani nebo Sašové?

Kontroverzní romány 20. a 21. století

12.srpna » Magazín.cz
I v moderní éře, proslulé avantgardními literárními směry a jistou tvůrčí svobodou, vznikla řada až šokujících děl. Když např. v 50. letech vyšel román Lolita, ukončilo to politickou kariéru nakladatele Nigela Nicolsona.

Odhalte tajemství hradu Veveří a užijte si k tomu muziku

9.srpna » Magazín.cz
Jak spojit zábavu a poznání v průběhu nadcházejícího víkendu? Navštivte hudební festival Hrady.CZ u brněnského hradu Veveří a využijte možnosti bezplatné prohlídky některého z hradních okruhů.

Sylvia Plathová: Básnířka, kterou si později zahrála slavná Gwyneth Paltrow

2.srpna » Magazín.cz
Přestože za svého života publikovala Sylvia Plathová jen jednu básnickou sbírku a román, psala neustále. Autorka tzv. zpovědní poezie a manželka Teda Hughese byla komplikovanou osobností zápasící s depresí i přehlížením.

Když není jiné cesty: Kteří velikáni ukončili život sebevraždou?

23.června » ČtiDoma.cz
Na ty otázky narazíte často. Proč mají umělci tolik psychických problémů? Proč jich tolik spáchalo sebevraždu? Proč je jich tolik... Praha Kultura

Sylvia Plathová:Ariel

23.září » Týdeník A2
Co s námi bude, až se ministrem kultury stane cynický a bezohledný tyran, který prosazuje své nevyzpytatelné propagandistické zájmy a přitom se stylizuje do fašisticky smýšlejícího faraona? Na to odpovídají zápisky, v nichž kulturní Tutanchamon pl...
Paul Newman - Americký herec a režisér
Harrison Ford - Americký herec
Tom Hanks - Herec

Tato informační stránka o Sylvia Plathová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Sylvia Plathová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes