15
new stories - click to show

Jiří Preclík

Related to

Co víte o „našich Němcích“?

2.December » ČRo Sever
Muzeum města Ústí nad Labem otevřelo stálou výstavu o soužití Čechů a Němců od 13. století. Jde o jedinečný projekt, který dosud v Česku v takovém rozsahu chyběl.

Ústí nad Orlicí: Lidé se díky kamerám cítí bezpečněji

19.November » ParlamentniListy.cz
Na různé otázky kolem městského kamerového dohlížecího systému měla odpovědět anketa, kterou připravila komise prevence kriminality.

Zlikvidujeme je, nebo o ně začneme pečovat? Nezvyklá výstava v Ústí upozorňuje na opuštěné německé hroby

12.August » Deník N
Na ulici před budovou muzea v Ústí nad Labem stojí německé náhrobní kameny. Kurátoři netradiční výstavy chtějí otevřít diskusi o osudu opuštěných nebo poničených hřbitovů a hrobů v pohraničí. Expozice mezi lidmi vyvolává emoce, někteří ji chápou j...

Ústí zveřejní projekt obnovy parku u Roškotova divadla

8.June » Orlický deník
Vedení města Ústí nad Orlicí zve na setkání s veřejností, které se uskuteční ve čtvrtek 10. června od 17 hodin v Malé scéně.

FOTO: Do ústeckého muzea dorazil motocykl Čechie-Böhmerland. Obohatí výstavu

Několik stovek zajímavých exponátů, spjatých s dějinami německy mluvícího obyvatelstva v Čechách, bude obsahovat chystaná výstava Naši Němci. Jedním z nich bude také unikátní motocykl Böhmerland/Čechie, který do ústeckého muzea doputoval v minulýc...

Ústí nad Orlicí je bezpečné město, shodl se šéf strážníků s vedením policie

Městská policie v Ústí nad Orlicí má nového velitele. Je jím Milan Kalouse, který se v úterý setkal s ředitelem Územního odboru Policie České republiky v Ústí nad Orlicí Radomírem Štantejským.

Zemřel Wolfgang Becker. Byl velký spolupracovník a přítel ústeckého muzea

25.February » Ústecký deník
Kamarád, fotograf, amatérský filmař, přítel ústeckého muzea a spolupracovník. To byl Wolfgang Becker, který zemřel v neděli 14. února 2021 ve věku 77 let.

Plakáty, fotky i celá hospoda. Příprava velké výstavy Naši Němci pokračuje

28.December » Děčínský deník
Když procházíte hospůdkou, zpočátku vás ani nenapadne, že je to jen její věrná kopie. Sestavená v sále ústeckého muzea z reálných stolů, židlí a výčepu s „pípou“. Vypadá stejně, jako svého času německý gasthaus v Lokti.

Rekonstrukce silnice z Ústí do Litomyšle začne příští rok. Stavba centrálního příjmu pokračuje podle plánu, ujistil hejtman ved

3.December » Kurzy.cz
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický zahájil měsíc prosinec návštěvou Ústí nad Orlicí. S vedením města v čele se starostou Petrem Hájkem a místostarosty Jiřím Preclíkem a Pavlem Svatošem řešil postup výstavby centrálního urgentního příjmu v...

OBRAZEM: Poslední zbytky nákladní lanovky z Tonasa zmizely. Sloupy už nestojí

11.November » Ústecký deník
Poslední mohutné příhradové sloupy historické nákladní lanovky někdejšího podniku Tonaso v Neštěmicích zmizely. Stály zde po zastavení provozu v roce 1990 jako pozůstatek šestikilometrové trasy k výsypce v Radešíně.

Ústecká dominanta šla k zemi: Vrátí se obří glóbus?

29.October » Ahaonline.cz
Patřil mezi dominanty města Ústí nad Labem, kterou nepřehlédl žádný turista přijíždějící vlakem do krajské metropole. Obří glóbus na budově bývalého Vídeňského bankovního spolku byl vidět z mnoha částí města. Teď je ale pryč.

Tato informační stránka o Jiří Preclík zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Preclík" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes