15
new stories - click to show

Ma Smetanová

Related to

Nesmíme usnout v historii, ale dál se rozvíjet, říká dramaturg Pražského jara

12.May » Rádio Proglas
Smetanovou Mou vlastí začíná dnes večer 76. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Tradiční přehlídka domácích i světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles potrvá do 4. června a je tentokrát nová nejen svou kombinov...

Testovaní diváci a „barokní“ Má vlast. Pražské jaro bude výjimečné

12.May » iDNES.cz
Opět nouzovou a spíše skromnou, ale oproti loňsku již optimističtější podobu bude mít letošní Pražské jaro. Smetanovou Mou vlastí jej otevře barokní soubor Collegium 1704.

Pavel Molek: Má protentokrát obsazená vlast

11.March » ČRo
Původní rozhlasová hra o hudbě, slovech a činech v pohnutém roce 1939 s Viktorem Preissem v hlavní roli dirigenta Václava Talicha. Kdy je třeba mluvit a kdy mlčet a hrát?

Ticho je tak nepříjemné, že si chceme zatleskat sami, říká dirigent Hrůša

2.January » iRegiony Impuls
Covid mu zrušil koncerty i mimořádné operní projekty, dokonce i první plánované vystoupení v Metropolitní opeře v New Yorku. Minulý rok však Jakubu Hrůšovi přinesl také velké úspěchy v podobě prestižních nominací.

Tradiční Smetanovou Mou vlastí dnes začne festival Pražské jaro

12.May » Rádio Praha
V Obecním domě dnes začíná 74. ročník Pražského jara. Mou vlast na zahajovacím koncertu zahrají Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši. Přímý přenos koncertu se uskuteční v parku na pražské Kampě, kde bude od odpoledne připraven doprovodný...

Pražské jaro: Kukala s Englichovou spojila zkušenost z vážné nemoci, vznikla skladba

1.May » Aktuálně.cz
Harfistka Kateřina Englichová na letošním ročníku Pražského jara zahraje světovou premiéru koncertu, který pro ni složil Ondřej Kukal.

Březnový koncert Českolipského KPH se Smetanovou Mou vlastí

5.March » i-noviny.cz
V březnu bude Českolipský kruh přátel hudby pokračovat vystoupení přední české harfistky Jany Bouškové , která do České Lípy přiveze svůj nový koncertní program složený z děl českých autorů, jemuž dominuje část ikonické Smetanovy Mé vlasti v úprav...

Tato informační stránka o Ma Smetanová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ma Smetanová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes