15
new stories - click to show

Vojtěch Šustek

Related to

Oběti heydrichiády dostaly po 80 letech jména. Známy jsou teď i osudy jejich vrahů

9.August » Aktuálně.cz
Historik Vojtěch Šustek vůbec poprvé zveřejňuje jména a osudy stovek lidí, kteří řádění gestapa a popravčích čet v roce 1942 nepřežili.

Operace Anthropoid a dění okolo ní stále přitahuje autory i čtenáře, nové knihy stále vycházejí

25.June » Forum24
Jako o každé velké historické události se i o atentátu na Reinharda Heydricha během oněch uplynulých osmi desítek let objevila celá řada publikací, které se jí věnovaly. V mnoha knihách událost funguje jako součást většího celku či jako kulisa pro d…

Tři roky byli ve válce. Stále uznávali Mnichov. Archivář u Bobošíkové připomenul mnohé

Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, od jehož úspěšného atentátu letos uplynulo 80 let, považoval český národ za „velmi nepřátelský“, připomenul archivář Vojtěch Šustek pro podcast „Aby bylo jasno“. Čechy měl Heydrich dělit na 4 skupiny a…

Parašutisté padli po sedmi hodinách boje. Jejich těla zahrabali u zdi, hlavy zmizely

17.June » Aktuálně.cz
Části těl parašutistů, kteří zabili Heydricha, spočívají v šachtách ďáblického hřbitova. Stále se pátrá po lebkách, které jim byly odňaty.

Lidice: Příběh udavačky a její oběti, který má zůstat zapomenutý. Nezapadá do interpretace dějin

11.June » Reflex.cz
Památník Lidice se stal v uplynulých měsících místem široce medializovaného sporu, jenž následoval poté, co historik Vojtěch Kyncl zveřejnil fakt, že jedna z lidických žen udala krátce před vypálením obce svou židovskou podnájemnici. Ministr kultury…

Jako hospodářská zvírata. Tak viděl Čechy Heydrich. Historik jasně

„Heydrich se do značné míry díval na český národ, tak jako se dívá selský hospodář na hospodářská zvířata,“ pronáší historik a archivář Vojtěch Šustek v upoutávce na podcast pořadu „Aby bylo jasno“ věnovaný odstranění zastupujícího říšského protekto…

Vladimír Petřek, pravoslavný kněz, který se stal hrdinou

Pomoc, kterou aktérům atentátu na Reinharda Heydricha poskytl farář Vladimír Petřek, je příkladem tichého, neokázalého hrdinství. Muž, na kterého bychom neměli zapomínat.

Legenda o muži se zrcátkem nemá reálný základ, lidé jí však stále věří

28.May » iRegiony Impuls
I osmdesát let od atentátu na Reinharda Heydricha přetrvává veřejný mýtus, že znamení k němu dal valašský rodák Josef Valčík. Podle historiků k tomu však nejsou žádné důkazy.

Atentát na Heydricha: I po 80 letech se přeme, jaký to mělo smysl

27.May » Seznam Zprávy
Byl to vůbec „atentát“? A byl „spáchán“? A pokud to atentát nebyl, pak co tedy? A jak k tomu došlo? A platí, že „vražda na tyranovi není zločinem“?

Atentát na Reinharda Heydricha

Druhý díl podrobně popisuje práci zpravodajského odboru v Londýně a paralelně je představován protektor R. Heydrich, jeho politika i lidský profil.

Heydrich zdecimoval český odboj. Sokolové mu to s pomocí Anthropoidu vrátili

31.January » Aktuálně.cz
Parašutisté Josef Gabčík s Janem Kubišem byli hrdinové. Avšak bez obětavé pomoci sokolské organizace by Heydricha nikdy nezlikvidovali.

Tato informační stránka o Vojtěch Šustek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vojtěch Šustek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes