Karla Vobišová

Related to

Pražské arcibiskupství úmyslně porušuje nařízení soudu. Odmítá zakrýt sousoší v katedrále, hrozí mu pokuta

Arcibiskupství pražské porušuje předběžné opatření soudu, které mu nařizuje zakrýt sousoší sv. Vojtěcha, Radima a Radly v katedrále sv. Víta. Církev s rozhodnutím nesouhlasí, odvolání proti němu ale nepodala.

Sochu sv. Vojtěcha v katedrále musíte zakrýt, nařídil církvi soud. Vyhověl žalobě autorčiny rodiny

Soud nařídil pražskému arcibiskupství, aby zakrylo sousoší sv. Vojtěcha v hlavní lodi katedrály sv. Víta na Pražském hradě. V předběžném opatření tak vyhověl dědicům autorky, kteří tvrdí, že církev dílo vytvořené v první polovině minulého století ...

Církev ukradla sochu svatého Vojtěcha, tvrdí potomci uznávané sochařky

18.February » Seznam Zprávy
Jméno Karly Vobišové dnes široká veřejnost nezná. Přitom kolem jejích soch dodnes denně prochází po celé republice tisíce lidí. Před druhou světovou válkou platila za přední českou sochařku a zároveň byla jednou z našich prvních feministek.

Zaplaťte za sousoší se svatým Vojtěchem, nebo ho odstraňte z katedrály, vyzvali Duku autorčini dědici a hrozí žalobou

3.February » Kultura – Deník N
Potomci sochařky Karly Vobišové-Žákové, jejíž sousoší sv. Vojtěcha, Radima a Radly před dvěma lety v katedrále sv. Víta slavnostně odhalil kardinál Dominik Duka, hrozí Arcibiskupství pražskému soudem. Tvrdí, že církev dílo navržené v první polovin...
Božena Němcová - Česká spisovatelka
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Karla Vobišová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karla Vobišová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes