15
new stories - click to show

Michaela Vondráčková

Related to

Bič jako formanská pomůcka i zvykoslovný předmět

24.August » ČRo
„Jde mu to, jako když bičem mrská", „upletl na sebe bič", „má jazyk jako bič" - všimli jste si, v kolika lidových rčení se objevuje bič - tedy nástroj hospodářů a kočích?

Lovci, hajní, myslivci a myslivecké písničky

17.August » ČRo
Les je pro ně druhým domovem. Venku jsou za každého počasí, pečují o zvěř, ale také dodržují své tradice, zvyky a pověry. Ano, řeč je o myslivcích!

Chodské slavnosti 2020 a Chodská hyjta v Mrákově 2020

10.August » ČRo
Chodské slavnosti v Domažlicích letos proběhnou - ale jinak! Informace přímo u organizátorů zjišťovala a ráda se s vámi o ně podělí Michaela Vondráčková.

To je boží dopuštění!

4.August » ČRo
„Boží dopuštění!“ - tak říkávali naši předci velké bouřce. Jak se před ní snažili chránit, jaká zaklínadla a praktiky proti bouřce používali? Poslechněte si...

Nové folklorní snímky 2. díl

29.June » ČRo
V tomto Špalíčeku po týdnu ještě jednou nahlédneme ke kolegům z folklorní redakce Českého rozhlasu Brno, kde se lidové písničce věnuje zasloužená pozornost.

Nové folklorní snímky 1. díl

22.June » ČRo
V této folklorní půlhodince vám Michaela Vondráčková představí zcela nové folklorní snímky, které vznikly u kolegů v brněnském studiu Českého rozhlasu.

MFF CIOFF Plzeň - rozhlasové ohlédnutí do historie festivalu 3. díl

16.June » ČRo
V tomto Špalíčku lidových písní vám jeho autorka Michaela Vondráčková nabídne třetí a závěrečnou část rozhlasového ohlédnutí do historie MFF CIOFF Plzeň.

Vicemistr ze Žabin kraloval stejně jako při turnaji, rozhodl v úvodu

13.October » Trutnovinky
Sobotní zápas skončil podobným rozdílem jako při mezinárodním turnaji O pohár města Trutnova, kdy Žabiny v utkání o 5. místo vyhrály 82:42. Navzdory vysokému bodovému rozdílu Trutnov, jak je jeho dobrým zvykem, nic nevzdal, o čemž svědčí vysoký po...

Přípravný basketbalový turnaj vyhrál Gorzów. Trutnovačky skončily poslední

23.September » Trutnovinky
V pátečním duelu domácí děvčata nestačila na Piešťanské Čajky 43:71. Nejblíž k výhře měla v sobotu proti družstvu Ostravy, nezvládla ale závěr vyrovnaného duelu. V nedělním duelu o pátou příčku pak prohrála s týmem brněnských Žabin 42: 82. Za soup...

Folklorní Zpěváčci z Horácka udělali v českém kole dojem

Dětští folklorní zpěváčci z Horácka se z českého kola prozpívali do zítřejšího celostátního kola soutěže Zpěváček 2019. Viktorie Opatrná z Dřeváčku Jihlava a Magdalena Jarolímková ze souboru Kvítek Telč navíc vystoupí na nadcházejícím festivalu ve...

Premiéra nových koučů i Bartákové

7.January » Basketmag.cz
ECHO 13. KOLA ŽBL Z neúplného čtyřzápasového programu 13. kola ŽBL vynikla mimo jiné...

Tato informační stránka o Michaela Vondráčková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michaela Vondráčková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes