15
new stories - click to show

Eva Vrchlická

Related to

Pravidla českých blondýn (paní Syrová)

11.March » blog.idnes.cz
Najít dům paní Syrové je velmi snadné. Bílé stavení s modrou střechou je v celé ulici jen jedno, takže bezpečně přijíždím, zastavuji a zaparkuji tak elegantně, že musím zase jednou sama sebe obdivovat.

Pravidla českých blondýn (více o Radimovi Dorotíkovi)

6.February » blog.idnes.cz
Středa a čtvrtek mě melou. Jsem v jednom kole a v hlavě mi hučí jako v sršním hnízdě. Lehce zaregistruji zprávu v datovce, že odvolání pro Renátu Potůčkovou bylo zdárně přijato.

Pravidla českých blondýn (ukázka)

1.February » blog.idnes.cz
Odpolední slunce svítí z takového úhlu, že ani sebelepší nastavení sluneční clony nepomáhá. Pomalu se posouvám městem a na to, že opět jedu v jedné z mnoha dopravních špiček, mohu říct, že mám docela dobrou náladu. Zatím.

Před 110 lety se narodila Eva Vrchlická

Vstup festivalu Tanec Praha do Kristových let nebyl jednoduchý. Minulý rok jeho pořádání překazila pandemie a letos to rovněž vypadalo dlouhou dobu beznadějně.

Netradiční rodina Evy Frídové, slavné dcery ještě slavnějšího otce

11.March » Žena-in.cz
Pod tímto jménem se sice narodila, v dospělosti však používala pseudonym svého otce. Kdopak to byl? Nikdo menší než Jaroslav Vrchlický, vlastním jménem Emil Frída. Tento nesmírně plodný a uznávaný básník a dramatik přelomu 19. a 20. století byl doko…

Archivní víno. Vyprávění osobností, jejichž osudy se završily před dávnými roky

13.July » ČRo 3 Vltava
Vzpomínají spisovatelé Eva Vrchlická a Géza Včelička, filmový režisér Jan Stanislav Kolár a rozhlasový dramaturg Dalibor Chalupa. Z archivních nahrávek vybral Tomáš Černý.

Archivní víno. Spisovatelka Eva Vrchlická

13.July » ČRo 3 Vltava
Vyprávění osobností, jejichž osudy se završily před dávnými roky. Z archivních nahrávek vybral Tomáš Černý. Natočeno v roce 1968.

Švaříčková Slabáková, Radmila (et al.): I rodina má svou paměť

5.April » iLiteratura.cz
Kniha interdisciplinárně zkoumá, jak se mění rodinné vzpomínání a nakolik je potřebné identitotvorné příběhy uchovat i v budoucnosti.
Svatopluk Čech - Český básník, prozaik, novinář a cestovatel
Jaroslav Seifert - Český básník, spisovatel, novinář
Julius Fučík - Český komunistický novinář

Tato informační stránka o Eva Vrchlická zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Eva Vrchlická" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes