15
new stories - click to show

Jiří Zajíc

Related to

Blíží se synodní poločas

6.December » Katolický týdeník
Na dosavadních výstupech synodálního procesu zaujme fakt, že skupinky po celém světě mluvily velmi podobně. Církev by měla „rozšířit svůj stan“.

Pozvánka na podzimní členskou schůzi

26.November » VCPCSO
Rádi bychom Vás pozvali na tradiční podzimní členskou schůzi Východočeské pobočky České společnosti ornitologické, která se uskuteční v sobotu 10. prosince 2022 v přednáškovém sále Východočeského muzea na zámku v Pardubicích. Konkrétně se sejdeme v …

Poslechněte si celou debatu Vertikály s hosty Evy Hůlkové

13.November » Český rozhlas Plus
Katolický publicista Jiří Zajíc a politolog Jan Charvát komentují význam listopadového převratu a cestu, kterou jsme za 33 let ušli.

Tvoříme dějiny, vystřízlivění, deziluze aneb 17. listopad 1989

13.November » Český rozhlas Plus
Debata Vertikály směřuje k 17. listopadu 1989. Katolický publicista Jiří Zajíc a politolog Jan Charvát komentují význam převratu a cestu, kterou jsme za 33 let ušli.

Kopulace na Petříně? První porevoluční zakázaný videoklip slaví třicet let

25.October » Revue iDNES.cz
Před třiceti lety měl v Československé televizi premiéru klip Lucie Bílé Láska je láska. Píseň se později stala skladbou roku a ve své kategorii vyhrálo i zmíněné hudební video. Pobouřilo však členy televizní rady, a tak se „obscénní“ klip nesměl př…

Kapitalismus není demokracie. Nutně se dostává do konfliktu s limity planety Země, říká publicista Jiří Zajíc

6.February » Český rozhlas Plus
„Mezi mladými lidmi je příroda svým způsobem nejlepší prostor pro duchovní život,“ myslí si Jiří Zajíc, katolicky orientovaný skaut, pedagog a publicista.

Kdo bude novým pražským arcibiskupem a proč jeho jmenování vázne?

2.February » Rádio Proglas
Česká katolická církev stále s napětím vyčkává, koho Vatikán vybere jako nového pražského arcibiskupa. Jeho nalezení za svůj úkol považoval také bývalý nuncius u nás Charles D. Balvo, který byl nedávno převelen do Austrálie. Spekuluje se o několika …

Na dřeň o rozvodu s Jiřím Zajícem: Na manželství jsem outsider

3.November » Rádio Proglas
Má za sebou bohaté životní zkušenosti jako pedagog, publicista a skaut. Za úspěchy ale mnohdy stojí i prohry. Za tu největší považuje Jiří Zajíc nepovedené manželství, které skončilo po pětadvaceti letech. V tu dobu již měli spolu s manželkou tři dě…

Rozkol společnosti je hluboký

12.October » Katolický týdeník
Výsledek voleb, očkování, starost o klima – témata, kterým se leckdo v rozhovoru raději vyhýbá. Je vůbec možné držet při sobě navzdory konfliktním otázkám?

Moje skautské století

7.October » Rádio Proglas
21. září 2021 zemřel v Pardubicích zasloužilý skaut a odbojář Lubor Šušlík. K této příležitosti uvádíme v cyklu Křesťan a svět v neděli 10. října 2021 ve 20.15 sestřih jeho vyprávění a vzpomínek, které jsme natočili v roce 2018 do pořadu Mezi slovy.

Synodalita dnes: Proces a témata II.

30.September » Rádio Proglas
V Dotýkání světla sledujeme synodální proces a témata, která může přinést. Hosty Daniela Blažkeho jsou Kristina Koldinská, Jiří Zajíc a P. Prokop Brož. Poslouchejte v sobotu 2. října ve 20.15.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog

Tato informační stránka o Jiří Zajíc zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Zajíc" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes