15
new stories - click to show

Karel Žalud

Related to

RECENZE: Schovávaná s polským bohem. Nový dokument je katalog náboženských obskurností

4.November » Lidovky.cz
Český dokumentarista Karel Žalud a jeho štáb se vydávají do Polska, aby tam zjistili, proč je polský národ tak notoricky věřící, zatímco ten český naopak. Filmař sám se zdá být ve svém českém ateismu poněkud nalomen a možná v Polsku skutečně hledá...

Bůh je všude a nikde. Klusák a Remunda cestují Polskem dogmat a kýčovitých papežů

28.October » Aktuálně.cz
Film začíná jako ironický výjezd mezi oddané polské věřící, končí jako smutná zpráva o tom, jak je církev všudypřítomná, ale Bůh nikoli.

RECENZE: Proč Bůh přestal hledat Karla, když sešel z těžší cesty

27.October » iDNES.cz
Začne vlastním hledáním víry, skončí obvyklou kritikou církve. Dokument Jak Bůh hledal Karla, jenž svou dráhu začíná na festivalu Ji.hlava, který v úterý odstartuje online ročník, si neumí vybrat mezi osobní a politickou výpovědí.

Ji.hlava z tepla domova. Festival i tak chystá kompletní programovou nabídku

15.October » Lidovky.cz
Čtyřiadvacátý ročník jihlavského mezinárodního festivalu dokumentárních filmů rozhodně vstoupí do historie: od 27. října do 8. listopadu se uskuteční pouze online.

‚Dva národy při snaze porozumět si.‘ Remunda s Klusákem na Ji.hlavě uvedou film Jak Bůh hledal Karla

28.August » Český rozhlas
Česko má s Polskem několik set kilometrů dlouhou společnou hranici. Přesto se jako národy v řadě věcí lišíme – například v pojetí víry k Bohu. Česko-slovenský filmový štáb s Vítem Klusákem a Filipem Remundou vyrazil k polským sousedům pátrat po ko...

Pohádka Láska rohatá: Mádl jako hodný čert nešika, Bohdalová jako jeho čertovská babička

20.December » Lifee.cz
Láska rohatá je pohádkovou prvotinou Karla Žaluda. Jeho styl je zemitý, jazykově občas neotesaný, ale určitě neotřelý a často i překvapivě přesný. To se ve stejné míře týká i způsobu vyprávění. Rozbalte si tedy letos povedenou pohádku a odstartujt...

Festival v Jihlavě rozdal ceny, nejlepším českým filmem se stalo Sólo

28.October » Bleskově.cz
Cenu na festivalu v Jihlavě získal film Sólo režiséra Artemia Benkiho. Vypráví o mladém klavíristovi, který se potýká s duševní nemocí.

Tato informační stránka o Karel Žalud zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karel Žalud" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes