15
new stories - click to show

Jan Žůrek

Related to

Praskliny v klenbě zavřely výstavu hraček ve Vlastivědném muzeu. Čeká se na statika

17.January » Olomoucká Drbna
Praskliny v klenbě největšího výstavního sálu Vlastivědného muzea v Olomouci s okamžitou platností zavřely úspěšnou výstavu hraček, která zde měla probíhat až do konce srpna. Muzeum nyní čeká na statika, který rozhodne, co dál.

Olomoucký kraj ocení počiny v kultuře za uplynulý rok

7.December » prvnizpravy.cz
Do konce prosince mohou lidé nominovat osobnosti i významné počiny na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.

Nová výstava ve Vlastivědném muzeu v Olomouci provede dětstvím. Ukáže, jak se mění

2.December » Olomoucká Drbna
Proměny dětství za posledních 200 let přiblíží výstava Vlastivědného muzea v Olomouci. Dětský svět – dítětem v 19. a 20. století se otevřel v největším výstavním sále sv. Kláry 1. prosince a přístupný bude až do srpna příštího roku.

Nová výstava ve Vlastivědném muzeu v Olomouci provede dětstvím

29.November » Olomoucká Drbna
Proměny dětství za posledních 200 let přiblíží výstava Vlastivědného muzea v Olomouci. Dětský svět – dítětem v 19. a 20. století se otevře v největším výstavním sále sv. Kláry 1. prosince a přístupný bude až do srpna příštího roku.

Z barokních ulic Olomouce zmizela divočina, pestré muraly letos obstály

20.October » iRegiony Impuls
Diskuse o velkoplošných malbách muralů na fasádách domů v historickém centru města vedla v Olomouci k přísnějšímu výběru. Letos jim zavládla abstrakce. Rozporuplná malba múzy tragédie držící smajlíky na výrazném fialovém podkladu je definitivně pryč…

Olomoucký kraj připravuje žádost pro získání Hanáckých kasáren

19.October » Olomoucká Drbna
Historická budova Hanáckých kasáren v centru Olomouce by mohla přejít do majetku Olomouckého kraje. Zájem o rozhlehlou stavbu z 19. století potvrdil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek s tím, že kraj připravuje žádost o bezúplatný převod. Objek…

Program na podporu kultury využili žadatelé do poslední koruny

13.October » prvnizpravy.cz
Velký zájem provázel druhé kolo dotačního programu na podporu kultury v Olomouckém kraji. Celkem se sešlo 112 žádostí, hejtmanství z nich vybralo a podpořilo projekty za 3,7 miliónu korun.

VIDEO: Šance pro Hanácká kasárna. Kraj uvažuje o tom, že památku od státu převezme

13.September » Olomoucká Drbna
Olomoucké hejtmanství uvažuje o tom, že by od státu zadarmo převzalo opuštěná Hanácká kasárna v centru Olomouce. Letos zde našlo místo krizové centrum pro uprchlíky z Ukrajiny, v budoucnu by zde mohly být depozitáře, restaurátorské, badatelské a dig…

Muzeum zapisuje mizející příběhy z kraje pod Pradědem

6.September » Hanácký Večerník
Je to fakt, živoucí paměť toho kterého místa tvoří jeho obyvatelé. Některé příběhy se tradují, jiné se staly právě jejich vypravěčům. Na Jesenicku takové životní události zaznamenávají pracovníci tamního vlastivědného muzea. Projekt, který je mezi m…

Hefaiston byl po letech rekordní. Dorazilo téměř 10 tisíc návštěvníků

29.August » Olomoucký deník
Téměř deset tisíc návštěvníků si nenechalo ujít od pátku do neděle nabitý program jubilejního čtyřicátého ročníku Hefaistonu - mezinárodního setkání uměleckých kovářů na hradě Helfštýně.

Tato informační stránka o Jan Žůrek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Žůrek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes