15
new stories - click to show

Anna Cima

Related to

Murakami mě ovlivnil, ale není jediný, kdo pracuje s fantasknem, říká Anna Cima

30.August » ČT24
Japanoložka Anna Cima přibližuje svými romány Japonsko, kde také sama žije. České čtenáře – a také kritiky – si získala už prvotinou Probudím se na Šibuji, loni pak vydala rozsáhlé Vzpomínky na úhoře. Její románový debut vyšel také v japonštině.

Smutná cesta úhoře japonského. Proč jsou Japonci ohroženou rybou tak posedlí?

7.July » Apetitonline.cz
Smutná cesta úhoře japonského. Proč jsou Japonci ohroženou rybou tak posedlí? karolina.waberova 10.07.2023 10:34

Co skrývá knihovna Magdy Vašáryové? A jaké knihy vlastní Vladimír Franz? Nahlédněte do knihoven známých osobností

20.April » Tojesenzace.cz
Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi – hojně používané rčení, které ve svém základu není daleko

„Překroč most, který já překročit nedokážu.“ Anna Cima napsala další japonský román Vzpomínky na úhoře

5.March » Deník N
Úhoř, tajemná ryba s pozoruhodným životním cyklem, se stal leitmotivem nového románu japanoložky a překladatelky Anny Cimy. Loni na podzim, čtyři roky po slibné prvotině, vyšly v nakladatelství Paseka více než sedmisetstránkové Vzpomínky na úhoře. M…

RECENZE: Japonští úhoři vymírají, krása příběhu však zůstává

22.January » iDNES.cz
Japonští úhoři, vysoce ceněná pochoutka, vymírají. Anna Cima, česká spisovatelka žijící v Japonsku, použila tento tristní fakt jako odrazový můstek pro monumentální sedmisetstránkový a naprosto fascinující román Vzpomínky na úhoře.

Mluvící psi

22.January » Respekt.cz
Miluji tě. Lidi si s touhle větou moc nevědí rady, ale pes vám to klidně řekne. Bez rozpaků, několikrát za den a hezky nahlas. Díky přístroji FluentPet získali totiž psi možnost mluvit lidskou řečí. Ne že by to dávalo vždycky smysl, ale to platí i o…

Mezi světy

22.January » Respekt.cz

Vtahující a trýznivé

22.January » Respekt.cz
Baleťák nebo nóbl hošan, říkali dospívajícímu protagonistovi románu Shuggie Bain jeho vrstevníci v osmdesátých a devadesátých letech minulého století na sídlišti v postindustriálním Glasgowě. On sám jen cítil, že „něco je šejdrem“. Doma čelil obhrou…

2022: České knižní bestsellery ve znamení žen, Sudet a velkých osudů

26.December » Novinky.cz
V posledních letech u nás vychází ročně mezi 13 až 15 tisíci knihami. Vybrat mezi nimi ty nejzajímavější je tedy otázkou hlavně vkusu, ochoty investovat do čtení vlastní čas a někdy i věc čistě praktická, v mém případě: vejde se do batohu, dá se čís…

České knihy roku napsali Tučková, Soukupová a Bělíček

19.December » Seznam Zprávy
Kdo letos napsal nejlepší českou knihu? V anketě autorů kulturní rubriky Seznam Zpráv se objevuje nový román Petry Soukupové nebo publikace Martina Rychlíka Dějiny lidí.

Román Anny Cimy klouže jako úhoř mezi skutečným a magickým prostorem

25.November » Víkend
Anna Cima vydala svou druhou prózu, kterou potvrdila, že patří k nejvýraznějším talentům české literatury. Ačkoliv příběh knihy jedenatřicetileté autorky se odehrává v dalekém Japonsku.

Jen svoloč zase zapaluje kříže, zpívá Vlastimil Třešňák na nové desce Kiks

25.November » Víkend
Dvaasedmdesátiletý písničkář Vlastimil Třešňák sice už před lety přestal vystupovat, ve vydávání alb ale pokračuje. Na novince Kiks použil i hlas Václava Havla, aby někdejší prezident to lidské pachtění tak nějak spiklenecky shrnul.

Tato informační stránka o Anna Cima zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Anna Cima" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes