15
new stories - click to show

Vladimír Janoušek

Related to

ČD mají v Klatovech novou sanitární kolej za 21 mil. Kč na servis a úklid

30.July » Eulog.cz
České dráhy (ČD) uvedly v Klatovech do zkušebního provozu novou stometrovou sanitární kolej. Moderní servisní pracoviště pro celoroční úklid souprav, které stálo 21 milionů korun, splňuje veškeré současné normy na ekologii a hygienu, umožní celoro...

Vladimír Janoušek

30.June » iumeni.cz
Sochař Vladimír Janoušek (1922–1986) absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Josefa Wagnera, stejně jako jeho budoucí žena Věra nebo Miloslav Chlupáč, Olbram Zoubek a Eva Kment...

Vladimír Janoušek komunikuje skrz sochy

7.June » Novinky.cz
Výstava Časy sochaře Vladimíra Janouška (1922–1986), kterou si lze prohlédnout v pražském Museu Kampa do 6. července, představuje přehlednou prezentaci. Tvorba je rozdělená na tři části, každou hostí jedno patro interiéru galerie.

Promyšlené a hravé sochy. Tvorba Vladimíra Janouška je hravá i racionální

17.May » Lidovky.cz
Vladimír Janoušek, člen známé skupiny UB 12, který patřil k nejvýraznějším osobnostem českého sochařství poválečného období, nyní vystavuje v pražském Museu Kampa.

Museum Kampa připomíná zlo komunismu. Je to varování, říká Pospíšil

13.May » Forum24
Galerie se otevírají návštěvníkům. Mezi nimi i Museum Kampa, které nyní nabízí možnost zhlédnout výstavu sochaře Vladimíra Janouška. Zároveň byla zahájena výstava Rudé století, která mapuje sto let od vzniku KSČ. Předseda správní rady Jiří Pospíši...

Vladimír Janoušek / Sochy

11.May » Informuji.cz
Sochař Vladimír Janoušek (1922–1986) absolvoval Vysokou školu... | Praha 1 - (2021-01-01 00:00:00 - 2021-07-06 00:00:00)

V Karlíně a ve Vysočanech nepoteče ve čtvrtek voda

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 13 května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Muchu za hlasem Jamese Bonda a bez testů

Po bezmála pěti měsících se mohou opět milovníci kultury těšit na znovuotevřenou světovou premiéru unikátní výstavy iMUCHA. Expozice znovu přivítá návštěvníky v pražském Obecním domě v pátek 14. května v 10 hodin.

Praha 14 spouští třetí ročník participativního rozpočtu

Zastupitelstvo Prahy 14 schválilo v pořadí již třetí ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás, jehož prostřednictvím mohou lidé vytvářet vlastní, pro rozvoj obce zajímavé projekty.

Vladimír Janoušek: Časy

Výstava Vladimíra Janouška (1922 – 1986) je hlavní událostí jarní sezony 2021 v Museu Kampa. První zpřístupnění kompletního sochařova díla obsadilo pět výstavních sálů ve třech patrech hlavní budovy.

Socialistický realismus odmítal, říká o Vladimíru Janouškovi kurátor jeho výstavy

22.March » Lidovky.cz
Ve Valdštejnské jízdárně v Praze byla nedávno uvězněna jeho výstava Mikuláše Medka Nahý v trní. Teď stíhá podobný osud výstavu Vladimíra Janouška (1922–1986), kterou Karel Srp připravil v Museu Kampa.

Tato informační stránka o Vladimír Janoušek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vladimír Janoušek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes