15
new stories - click to show

Jan Kotěra

Related to

Otevřené dveře do unikátních staveb. Oslava architektury vás zavede i do neznámé vily

14:59 » Forbes
Domy, které Češi téměř neznají, otevře letošní festival Den architektury. Návštěvníkům poodkryje třeba krásu funkcionalistické Volmanovy vily nebo brněnský Bílý dům.

S Kotěrou až do oblak

29.September » Informuji.cz
Vršovická vodárenská věž tvořila dlouhá léta významnou dominantu... | Praha 4 - (2022-10-29 13:15:00 - 2022-10-29 00:00:00)

Půvab nenápadných Loun

26.September » Reflex.cz
Kopcovitá krajina Českého středohoří patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější a nejčastější cíle našich cest. Sopečné pahorky se tu zvedají nad mozaikovitou krajinu se spoustou roztroušených vesnic na úpatí. Kdo by to tu neměl rád?

Hradec Králové, Střelecká: progresivní vily ve městě, které vždy věřilo architektům

20.September » Aktuálně.cz
Vily vyznávající modernu či funkcionalismus se zařadily mezi to nejlepší, co v první třetině 20. století v Československu vzniklo.

Tyhle skvosty z Prahy a středních Čech jsou ve finále architektonické soutěže

17.September » Boleslavský deník
Obec architektů odtajnila padesátku finalistů Grand Prix Architektury – Národní ceny za architekturu. Do nejužšího výběru se dostalo dvacet staveb a projektů z Prahy a Středočeského kraje.

Pražák jako poleno – čtvrtý a poslední kvíz o Praze 10

16.September » PrahaIN.cz
Toto oslovení bývá často chápáno spíš hanlivě, ale udělejme z něj na PrahaIN.cz přednost. Správný Pražák jako poleno totiž zná svůj les, kde roste a doslova něco ví o každém pařezu, o který zakopne. Můžete tedy i vy směle prohlásit, že jste Pražák j…

Na objektu bývalé Obchodní a průmyslové banky začne průzkum fasády

16.September » prvnizpravy.cz
Objekt bývalé Obchodní a průmyslové banky v Ostravě obklopí lešení. Stát bude na chodníku na ulici 28.října. Lešení o délce přibližně 20 metrů bude v první etapě sloužit k provedení restaurátorského průzkumu fasády, především ozdobných prvků, říms a…

Hradec Králové, Morušovka: úžasné vily byly tak luxusní, že své majitele zruinovaly

15.September » Aktuálně.cz
Nejstarší vilová čtvrť ve městě nabízí ohromující honosné neorenesanční domy a velkorysé funkcionalistické vily. Další díl vycházek Aktuálně.cz.

Málo známý architekt evropské třídy: Průkopník funkcionalismu Bohuslav Fuchs

12.September » Seznam Zprávy
Patřil k osobnostem, které určovaly podobu moderní architektury. Zůstal však ve stínu slavnějších kolegů a na veřejné mezinárodní uznání si ještě musí počkat. Od úmrtí brněnského architekta Fuchse uplynulo 50 let.

Komentovaná procházka Prahou 6: Město na hradčanských baštách

7.September » Pražský patriot
Vycházka zájemce v pondělí 12. září zavede na hranici Prahy 6 a Prahy 1. Na bývalých baštách barokního opevnění vznikla zástavba vilami a domy architektů Jana Kotěry, Emila Králíčka i Františka Bílka které tvoří zajímavý urbanistický celek.

Zřízení pomníku vojínům c. a k. 18. pěšího pluku padlých v prusko-rakouské válce v katedrále sv. Ducha v roce 1892

31.August » Turistika.cz
Původcem této myšlenky, postavit v katedrále sv. Ducha v upomínku na rok 1866 votivní pomník královéhradeckého pluku, byl bývalý plukovní velitel rytíř Kalivoda, který se v této věci obrátil na c. k. ředitele odborné školy v Hořicích Viléma…

Velký požár Hradce Králové v roce 1586

30.August » Turistika.cz
Hradec Králové byl ve své historii zasažen mnoha živelními katastrofami, z nichž největší část tvořily právě požáry, protože svým umístěním na návrší mezi řekami Labem a Orlicí byl chráněn před povodněmi, rovněž zde často řádícími. Ty však vždy…

Tato informační stránka o Jan Kotěra zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Kotěra" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes