15
new stories - click to show

Vladimír Lažanský

Related to

ANKETA: Osobnosti v Karlovarském kraji vzkazují prezidentovi, který byl zvolen

29.January » Karlovarský deník
Deník se zeptal několika osobností z Karlovarského kraje, co by vzkázaly novému prezidentovi České republiky.

ANKETA: Osobnosti Karlovarského kraje komentují výsledek prezidentských voleb

28.January » Karlovarský deník
Deník se zeptal několika osobností z Karlovarského kraje, co říkají na výsledky volby prezidenta České republiky.

Na zámku Chyše najdete unikátní Brandlovu fresku, jako vychovatel zde působil Karel Čapek

2.July » Novinky.cz
Bývalý hrad, dnes zámek Chyše, má bohatou historii zahrnující spoustu majitelů. Místo je coby vladycká tvrz zmiňováno koncem 12. století, roku 1254 se zde usadil rod Odolenoviců, kteří zde byli pány dvě stovky let.

Zámek Chyše pokračuje v přípravě na novou sezonu. Svoji expozici zatím otevřít nemůže

Zámek Chyše patří mezi nejvíc navštěvované historické památky Karlovarského kraje. Kvůli protiepidemickým opatřením ale v letošním roce zatím otevřít nemůže.

Hrady a zámky III

21.April » iFotoVideo.cz
V minulém článku jsme vás upozornili na některé z našich hradů a zámků, jejichž návštěva se rozhodně nedá vynechat a slíbili jsme pokračování. O kterých dalších hradech a zámcích si myslíme, že se nemají minout?

Z krize se chceme proinvestovat, říká majitel zámku a pivovaru

Ještě před rokem, kdy covid číhal na svět ukrytý v Číně, byl zámek Chyše a přilehlý pivovar s věhlasnou restaurací jedním z nejnavštěvovanějších míst v Karlovarském kraji.

Nový památník v Kyselce mapuje historické milníky kdysi proslulých lázní

6.November » iRegiony Impuls
Nový interaktivní památník - stojan s otočnými válci připomínajícími historické milníky lázní v Kyselce a České republice - se stal ozdobou obnoveného odpočívadla na místní stezce k Ottovu pavilonu. Ta je součástí zaniklé vyhlídky Mattoni.

Minipivovary zažívají těžké časy, prodávají z okénka i přes e-shop

Sotva se malé pivovary v létě alespoň částečně vzpamatovaly z následků omezení při jarní vlně epidemie koronaviru, čelí obdobným problémům jako v březnu, dubnu a květnu. Varny stojí, případně jedou jen na minimální výrobu. Dostat chmelový mok mezi z…

Minipivovary zažívají těžké časy, prodávají z okénka i přes e-shop

26.October » iDNES.cz
Sotva se malé pivovary v létě alespoň částečně vzpamatovaly z následků omezení při jarní vlně epidemie koronaviru, čelí obdobným problémům jako v březnu, dubnu a květnu. Varny stojí, případně jedou jen na minimální výrobu. Dostat chmelový mok mezi z…

Záchrana zámku Chyše trvá od roku 1996. Ze zchátralého objektu se postupně stal oblíbený cíl turistů

V rubrice Náš příběh vám představujeme osobnost Vladimíra Lažanského. Muže, který se obnově panského sídla v Chyši věnuje už více než 20 let.

/25. 5. – 4. 6. 2020/ Konference MÁME VYBRÁNO: Drobné památky

Praha/ONLINE - Konference MÁME VYBRÁNO na téma Drobné památky se uskuteční ve dnech 25. května až 4. června 2020 v Dominikánském klášteru v Praze. Letos však bude k vidění online a pro všechny zájemce bude zdarma.

Ve sklepích mají plné sudy, pivo prodávají v e-shopu i přes sociální sítě

16.April » iRegiony Impuls
Za normálních okolností by touto dobou malé pivovary jely na plné obrátky, aby připravily pěnivý mok na letní měsíce. Kvůli koronavirové krizi ovšem čelí existenčním problémům. Jednou z možností, jak udat navařený nápoj, je iniciativa Zachraňme pivo…

Tato informační stránka o Vladimír Lažanský zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vladimír Lažanský" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes