15
new stories - click to show

Pavel Mandys

Related to

Vehlmann, Fabien; Kerascoët: Krásná temnota

28.November » iLiteratura.cz
Pozoruhodný francouzský komiks umí nečekaným způsobem překvapovat, ba šokovat. Ostatně výstižnější název by byl spíš Roztomilá morbidita.

Brubaker, Ed; Phillips, Sean: Zatmívačka

21.November » iLiteratura.cz
Duo Brubaker a Phillips opět pokračuje v oživování tradice komiksového noiru. Tentokrát se vrací do té pravé noirové doby – do čtyřicátých let. Tehdejší politické i ekonomické střety v Hollywoodu přitom skvěle zapojuje do chytré zápletky.

Drahoňovská, Tereza; Jislová, Štěpánka: Bez vlasů

14.November » iLiteratura.cz
Jak se vyrovnat s nepříjemnou a neléčitelnou chorobou? Například tím, že o tom napíšete komiks. Tereza Drahoňovská takto zachytila svůj boj s alopecií, jejímž průvodním jevem je vypadávání vlasů.

Atkinson, Kate: Něco za něco

10.November » iLiteratura.cz
Detektivka renomované britské spisovatelky osloví spíše čtenáře jejích postmoderně vynalézavých románů než milovníky kriminálního žánru. Děj tu plyne pomalu a je plný retrospektiv a úvah.

Zorientujte se v těch nejnápaditějších knižních počinech pro mladé i nejmenší čtenáře!

1.November » Klub knihomolů
Výroční katalog Nejlepší knihy dětem vychází koncem října již poosmé a stejně jako v předchozích ročnících nabízí kurátorský výběr toho nejnápaditějšího, co se v posledním roce na českém knižním trhu v oblasti původní tvorby pro děti a mládež urod...

García, Santiago; Rubín, David: Béowulf

31.October » iLiteratura.cz
Slavný staroanglický epos o hrdinovi, který vítězil nad obřími obludami, se dočkal další komiksové adaptace. Překvapivě se jí chopili španělští autoři a záležet si dali hlavně na atmosféře.

Katalog s 36 knihami pomůže k orientaci v dětské literatuře

26.October » ČeskéNoviny.cz
Praha - Výroční katalog Nejlepší knihy dětem nabízí výběr 36 titulů knih pro děti, které vyšly za uplynulý rok. Katalog vyjde 2. listopadu v tištěné podobě, bude k dostání zdarma...

Ferrandez, Jacques: Cizinec

17.October » iLiteratura.cz
Komiksového ztvárnění se dočkalo již mnoho významných děl světové literatury. Patří mezi ně i takové, kde je jakákoliv adaptace od počátku problematická, ne-li předem odsouzená k nezdaru. Jako v případě Camusova Cizince.

Boček, Evžen: Aristokratka u královského dvora

15.October » iLiteratura.cz
Páté pokračování populární humoristické série o novopečených majitelích zchátralého hradu má všechny prvky, které si čtenáři oblíbili v minulých dílech. Jen je důležité upozornit je, že jde o neukončený děj rozsáhlejšího příběhu.

Hewlett, Jamie; Martin, Alan: Tankerka

10.October » iLiteratura.cz
Až po třiceti letech se českého překladu dočkal slavný britský undergroundový komiks Tank Girl. Potěší, že vychází v původní syrové černobílé verzi a s invenčním překladem, který nezaostává za rozvernou vulgaritou originálu.

Guibert, Emmanuel: Martha & Alan

3.October » iLiteratura.cz
Francouzský kreslíř se v krátkém komiksu opět vrací ke svému oblíbenému vypravěči, Američanu Alanu Ingramu Copeovi. Tentokrát se soustřeďuje na jedno dětské přátelství a platonickou zamilovanost.

Tato informační stránka o Pavel Mandys zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Pavel Mandys" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes