Jaroslava Nováková

Vztahuje se k

Dům U červeného lva pamatuje Rudolfa II.

4.června » ČRo Regina
Domy v dnešní Nerudově ulici vznikaly už ve 14. století. Jejich největší rozmach ale nastal koncem 16. století, kdy z Pražského hradu, jako jediný Habsburk, vládl císař Rudolf II.

Nad Evropou se stáhla mračna a Napoleon udeřil. Znáte osudy Habsbursků?

20.března » Náš REGION
Osudy Habsburků do všech detailů přednáší historička Jaroslava Nováková v pražské Zbraslavi. Tentokrát půjde o vládu Marie Terezie a dozvíte se o vojenských taženích Napoleona Bonaparte.

U Tří housliček, U Zlaté číše, U Dvou slunců, U Červeného beránka. Na Malé Straně najdete desítky domovních znamení

26.ledna » ČRo Regina
Domovních znamení v Nerudově ulici bývalo kdysi mnohem víc, kolem čtyř set. Nejstarší je podle historičky Jaroslavy Novákové doloženo už z roku 1401. Většina z nich ale pochází "až" ze století 16.

Tchyně Evropy, macecha Českých zemí, matka i vládkyně. To vše byla Marie Terezie

12.května » Český rozhlas Plus
V sobotu 13. května si připomínáme 300 let od narození Marie Terezie. Její vláda znamenala počátek moderní občanské společnosti a nebylo odvětví, které by při svém vládnutí nepoznamenala a neproměnila. Jako česká královna například přestavěla do d...

Hejtman poděkoval pracovníkům v kultuře

26.dubna » Region Plzeň
Za svou dosavadní práci v úterý na krajském úřadě poděkoval hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard vybraným pracovníkům organizací v oblasti kultury, které zřizuje Plzeňský kraj.

Pražské Vršovice včera a dnes

18.března » Pražský patriot
Jak se měnily Vršovice, jaká byla jejich minulost a jak se proměnila jednotlivá místa od Edenu ke kostelu sv. Mikuláše. Při vycházce zjistíte, které architektonické slohy a osobnosti ovlivnily vývoj této čtvrti, dozvíte se na vycházce ve čtvrtek 2...

Kouzlo a zajímavá minulost náměstí Malé Strany

9.ledna » ČRo Regina
Kde na Malostranském náměstí žila Ema Destinnová? A proč Dražického náměstí nese jméno po jednom z pražských biskupů? Jaký je příběh Lennonovy zdi na Velkopřevorském náměstí? Také o tom budeme mluvit v seriálu Prahou křížem krážem.

Jak nakupovat a skladovat pečivo

25.listopadu » Primažena.cz
Také si rádi pochutnáte na čerstvě upečeném chlebu s křupavou kůrčičkou nebo rozplývajících se croissantech? Naučte se pečivo nejen správně nakupovat, ale i skladovat.

Slavné domy Nového Města. Kde bydlel Palacký a jak vznikl název Faustův dům?

26.září » ČRo Regina
Většinou byly postaveny jako sídla šlechticů. Řeč je o pražských palácích. U sedmi z nich jsme se zastavili na Novém Městě s Jaroslavou Novákovou z Prague City Tourism.

Slavné domy Nového Města. Kde bydlel Palacký a co se dělo ve Faustově domě?

26.září » ČRo Regina
Většinou byly postaveny jako sídla šlechticů. Řeč je o pražských palácích. U sedmi z nich jsme se zastavili na Novém Městě s Jaroslavou Novákovou z Prague City Tourism.

Zastavte se s námi u sedmi paláců Nového Města

19.září » ČRo Regina
Která slavná divadla působila v paláci Adria? Ve kterém domě žil František Palacký i jeho zeť František Ladislav Rieger? A proč palác U Hybernů není palácem v pravém smyslu slova? I to se dozvíte v seriálu Prahou křížem krážem.

Tato informační stránka o Jaroslava Nováková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslava Nováková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes