15
new stories - click to show

Jan Pečenka

Related to

Dvacátý pátý ročník hudebního festivalu Karla Valdaufa začíná poslední srpnovou sobotu

24.August » ČRo
V Dechovkovinkách vás mimo jiné pozveme na hudební program do Pivovarské zahrady na českobudějovickém výstavišti, kde se koná populární agrosalon Země živitelka.

Jak komunisté téměř zničili československý celovečerní film

13.April » Seznam Médium
Po únorovém převratu upevnila KSČ svou moc i ve státním filmu. Pod jejím vedením se však brzy československá kinematografie ocitla v chaosu a na pokraji výrobního kolapsu. Kde udělali soudruzi z ČSR chybu? Chyby?

Jeden za všechny aneb Miroslav Ševčík mušketýrem

20.March » Seznam Médium
Statečný děkan Miroslav Ševčík se odhodlaně bije za svobodu na schodech Národního muzea. Je to mušketýr a je skvělý. Nechte ho žít.

Katastrofa nacistického Titanicu

20.March » Seznam Médium
Nacisté si přáli natočit silný protibritský materiál, ale zároveň i opravdový německý velkofilm, který by překonal velikost hollywoodských trháků. Goebbels, tento „génius propagandy“, vsadil vše na jednu kartu. Na příběh Titanicu.

Hudební vzpomínka na skladatele Aloise Austa a Blahoslava Smišovského i zpěváka Jaroslava Šáchu

11.November » ČRo
Před šedesáti lety zemřel pražský hudební skladatel Alois Aust. Narodil se 26. září 1889 a složil, nebo upravil asi 300 písní. Od svých začátků s ním spolupracoval známý textař Ladislav Jacura. Jednou z jejich společných písniček je polka Panský kov…

Nominace 38. ročníku Ceny Karla Čapka

23.June » sarden.cz
Hodnocení letošního ročníku Ceny Karla Čapka dospělo do finále. Následující práce jsou v jednotlivých kategoriích nominovány na Pulce a Mloky: Mikropovídky Radovan Kolbaba: Poslední krok k dospělosti Irena Moravcová: Na malinách Jan Vrána: Stříbrňák…
Miroslav Ševčík - Český ekonom a vysokoškolský učitel
Seznam.cz - Internetová společnost
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Jan Pečenka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Pečenka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes