15
new stories - click to show

Kateřina Smejkalová

Related to

Nad článkem Kateřiny Smejkalové „Méně šoku, více terapie“

13:16 » Václav Klaus
V Salonu Práva 20. ledna 2022 byl publikován článek politoložky německého Friedrich-Ebert-Stiftung v Praze Kateřiny Smejkalové. Článek je vlastně rozsáhlou informací o knize (zdráhám se říci recenzí knihy) amerických autorů Kristen Ghodsee (dodává...

Kateřina Smejkalová: Na výběr je jen vyšší zdanění, nebo vidle rozzuřených davů

25.January » Český rozhlas Plus
Majetek nejbohatších deseti miliardářů na světě se od začátku pandemie zdvojnásobil. K velkorysému zajištění vede cesta přes rentiérský kapitalismu, ne přes normální práci.

Klára Vlasáková: Tragédie Hany Horké ukazuje, do jak vychýleného uvažování jsme se dostali

21.January » ČRo
Zemřela zpěvačka Hana Horká. Její odchod provázela řada zpráv v médiích. Ty se ani tak netýkaly rekapitulace jejího života a kariéry, ale především jednoho jiného bodu: Horká odmítala očkování a zemřela poté, co se úmyslně nakazila koronavirem.

Vláda odmítá sáhnout na daně – a tupě šetří na učitelích

19.January » iROZHLAS
Konsolidace hospodaření státu byla jedním z ústředních předvolebních slibů nové vlády a taky se do ní hned s vervou vrhla. Ponechme nyní stranou, že za sekyru ve výši sta miliard ve státním rozpočtu odpovídá i sama ODS, když pomohla loni zrušit su...

Kateřina Smejkalová: Vláda odmítá sáhnout na daně – a tupě šetří na učitelích

18.January » Český rozhlas Plus
Vláda se místo chytrých daňových reforem rozhodla pro šetření na učitelích a úřednicích. Možná si na tom uvědomíme, že v našem zájmu je něco zcela jiného.

Nová iniciativa by chtěla podnítit dialog o změnách v ekologii i ve společnosti

17.January » Ekolist
Dialog, který má přispět k řešení ekologických i sociálních krizí, je cílem publikace Nová dohoda a z ní vyplývající výzvy. Na on-line konferenci je představili zástupci Re-set: platformy pro sociálně-ekologickou transformaci a jejich spolupracovn...

Kateřina Smejkalová: Řídit pandemii podle naplnění nemocnic je cynické

Rozhodovat v pandemii podle toho, jak plné jsou nemocnice, je jako řídit auto podle zpětného zrcátka. Dost lidí onemocní a chybí tu i debata o následcích dlouhého covidu.

Kateřina Smejkalová: Nová německá vláda. I politika je řemeslo, které je nutné si osvojit

17.December » ČRo
V Německu se konaly parlamentní volby a ustavuje se nová vláda v podstatě souběžně s námi, a tak máme možnost všechny důležité aspekty věci v obou zemích srovnávat. Ke srovnávání by se toho nabízelo mnoho – počínaje ideologickým půdorysem vlád, kt...

Skromná, pracovitá, ale i nekompromisní v politických soubojích. Kancléřka Merkelová odchází

10.December » A2larm
Ve funkci byla stejně dlouho jako Helmut Kohl. Na rozdíl od Kohla ale odchází plánovaně a dobrovolně. Jaký odkaz za sebou zanechala Angela Merkelová?

Kateřina Smejkalová: Potravinová sbírka byla úspěšná, ale problém neřeší

27.November » Český rozhlas Plus
Minulý víkend proběhla tradiční potravinová sbírka, v některých e-shopech běží ještě do konce měsíce.

Kateřina Smejkalová: 17. listopad 1989 a nízká proočkovanost v Česku

17.November » Český rozhlas Plus
Ze současné vlny pandemie covidu v Evropě zřetelně vystupuje jeden geografický mustr: zasažena je především její východní část.

Tato informační stránka o Kateřina Smejkalová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Kateřina Smejkalová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes