15
new stories - click to show

Miloš Štědroň

Related to

Fenomén Královo Pole. Skladatel a muzikolog Miloš Štědroň představuje osobnosti brněnského genia loci

Brněnské Královo Pole se vyznačuje velmi silným geniem loci, což je vzhledem k velikosti tohoto místa skutečnou raritou.

Fenomén Královo Pole. Miloš Štědroň

Miloš Štědroň se většinu pracovního života profiluje jako vysokoškolský pedagog, vedle toho působil také jako skladatel a pianista v Divadle Husa na provázku.

Fenomén Královo Pole. Milan Uhde

27.November » ČRo 3 Vltava
Signatář Charty 77, autor úspěšných společenských dramat, ale také libretista. Nejznámějším Uhdeho libretním textem je Balada pro banditu.

Fenomén Královo Pole. Vladimír Sís

26.November » ČRo 3 Vltava
Vladimír Sís byl scénárista, režisér a otec úspěšného spisovatele a ilustrátora Petra Síse. Nejvíce se proslavil jako režisér filmového přepisu hry Balada pro banditu.

Vladimír Helfert – zakladatel brněnské muzikologické školy

24.November » ČRo
Hudební vědec, pedagog a dirigent, osobnost svým pracovním i lidským rozsahem výjimečná. O jeho tvůrčí i životní cestě hovoří Miloš Štědroň. Připravila Simona Kostrhunová.

Na návštěvě u Miloše Štědroně

16.November » ČRo
Druhé prázdninové víkendové dopoledne strávíme v jihomoravské metropoli. Naším hostitelem bude muzikolog a skladatel Miloš Štědroň.

Fenomén Královo Pole. Představení místa

16.November » ČRo 3 Vltava
Královo Pole, Kénig nebo také Krpole – dnes brněnská městská čtvrť s názvem Královo Pole, původně samostatné město, které bylo k Brnu připojeno v roce 1919.

Fenomén Královo Pole. Skladatel a muzikolog Miloš Štědroň představuje osobnosti Králova Pole

16.November » ČRo
Brněnské Královo Pole se vyznačuje velmi silným geniem loci, což je vzhledem k velikosti tohoto místa skutečnou raritou.

Hodnocení redakce: Balada pro banditu (Divadlo na Vinohradech) - 50 % [Pavel Širmer]

11.November » i-divadlo.cz
Kvality proslulého českého muzikálu prověřil čas. Inscenace Divadla na Vinohradech je pozoruhodná jen hudebním aranžmá a nastudováním živě doprovázející kapely RAZAM, jejíž členové umocnili sílu písní a v neposlední řadě jim dodali nový nádech. Zb...

Mudrování (nejen) nad divadlem (No. 602)

25.October » Divadelní noviny
Od čtenáře -- Divadla nehrají. Trčím v bytě a vzpomínám. Aneb Mudrování o obřadném křtu knížky pro radost Cesta k podzimu.

Tato informační stránka o Miloš Štědroň zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Miloš Štědroň" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes