15
new stories - click to show

Andrej Šumbera

Related to

Relikviář svatého Maura poprvé ve 3D: Digitalizace neviditelného

22.October » Abicko.cz
Po korunovačních klenotech jde o nejcennější památku v Česku. Pod pečlivým dohledem vědců byla zdigitalizována a ábíčko bylo u toho. Relikviář svatého Maura je poprvé ve 3D. Díky tomu vyniknou i neviditelné detaily.

Čištění odkrylo unikát. Na relikviáři sv. Maura je mytický ropuší kámen

12.October » Novinky.cz
Unikátní objev učinili odborníci při čištění relikviáře sv. Maura na zámku Bečov na Karlovarsku. Mezi kameny, které zdobí národní kulturní památku nesmírné hodnoty, objevili i tzv. ropuší kámen. Odborná expertiza potvrdila, že nejde o minerál, ale...

Drahocenný relikviář je opět k vidění

Zevrubnou kontrolou prošel v těchto dnech Relikviář sv. Maura – jedna z nejdrahocennějších tuzemských památek. Od 1. června je opět k vidění na západočeském hradě Bečov.

V Bečově znovu uložili ostatky svatých do relikviáře sv. Maura

Správa státního hradu a zámku v Bečově nad Teplou ukončila celkovou kontrolu a čištění relikviáře svatého Maura a zlacené schránky na ostatky svatých ze 13. století.

V Bečově ověřili a znovu uložili ostatky svatých do relikviáře sv. Maura

Bečov nad Teplou (Karlovarsko ) - Na zámku a hradu Bečov dnes slavnostně zkontrolovali a uložili zpět do relikviáře sv. Maura ostatky svatých. Aktu se zúčastnil i kardinál Dominik Duka....

V Bečově ověřili a znovu uložili ostatky svatých do relikviáře sv. Maura

28.May » Seznam Zprávy
Na zámku a hradu Bečov slavnostně zkontrolovali a uložili zpět do relikviáře sv. Maura ostatky svatých. Aktu se zúčastnil i kardinál Dominik Duka.

Unikátní relikviář svatého Maura poprvé odhalí skryté detaily a nečekaná tajemství

28.May » Aktuálně.cz
Vědci poprvé od roku 2002 otevřeli relikviář sv. Maura. Experti digitalizují jak vnější plášť památky, tak i ukryté relikvie.

Relikviář sv. Maura se po dvaceti letech čistí. Památka pojištěná na půl miliardy se bude stěhovat

1.May » ČT24
Po dvaceti letech odborníci důkladně čístí relikviář svatého Maura na zámku v Bečově nad Teplou. Jejich práci provází podrobná dokumentace, která by měla posoudit, jestli se jeho stav nezměnil, řekl restaurátor Andrej Šumbera. Čištění jedné z nejc...

Na zámku v Bečově nad Teplou začalo důkladné čištění relikviáře svatého Maura

Před téměř 20 lety dokončil restaurátor Andrej Šumbera opravu relikviáře svatého Maura. Vzácnou památku z Bečova teď čeká další komplexní čištění.

Podcast Na dotek: Ten průšvih, kdyby se skácel svatý Václav

10.March » Bleskově.cz
Se sochařem a restaurátorem Andrejem Šumberou o dítěti v útrobách sochy českého patrona, zmizelých plánech a ošizeném Husovi na Staroměstském náměstí.

Nemáme technologii, která by pravost Kristova hřebu potvrdila, přiznal geofyzik. Předci o ní ale nepochybovali

23.December » Lidovky.cz
K objevu jedné z nejvzácnějších křesťanských relikvií, údajné části z hřebu z Pravého kříže, na kterém měl skonat Ježíš Kristus, přispěl také geofyzik Jiří Šindelář. Ten pro server Lidovky.cz například popsal, jak probíhalo vyzvednutí schránky, co...
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel

Tato informační stránka o Andrej Šumbera zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Andrej Šumbera" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes