15
new stories - click to show

František Vavříček

Related to

Tady bude kostel, soudruzi!

26.January » Rádio Proglas
Prý prostý člověk rozumí jen doslova řečenému či zobrazenému, prý obyčejný člověk nerozumí abstrakci a umění je pro něj sprosté slovo. Zveme k jednomu důkazu, že tomu tak není. Zveme k příběhu stavby, která nejen promlouvá abstraktními obrazy, ale s…

TZ: Posvátné umění v nesvaté době v Muzeu umění Olomouc

4.November » Artalk.cz
Posvátné umění v nesvaté době. České sakrální umění 1948–1989 / kurátoři: Šárka Belšíková, Ivo Binder / Muzeum umění Olomouc / 27. 10. 2022 – 9. 4. 2023 Projekční kancelář Huť architekta Jaroslava Čermáka, která se specializovala od roku 1937 na mod…

Posvátné umění, které vznikalo navzdory komunistické totalitě

27.October » Ministerstvo kultury
Projekční kancelář Huť architekta Jaroslava Čermáka, která se specializovala od roku 1937 na moderní sakrální architekturu a design, sdružovala historiky umění, řemeslníky i umělce.

Vyvzdorovaný kostel stojí už půl století

10.July » ČRo Brno
Komunistické úřady netušily, že něco podobného roste. A ti, kdo to věděli, dokázali stavbu podržet. Od otevření kostela v Senetářově na Blanensku uplynulo 50 let.

Tato informační stránka o František Vavříček zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Vavříček" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes